طی حکمی از سوی رییس دانشگاه علمی کاربردی مهارت امین وداد بعنوان رییس مرکز علمی کاربردی مهارت تعیین و از خدمات ناصری رییس مرکز اسبق تقدیر و تشکر بعمل آمد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی خوش آیند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در خصوص پیشینه و سابقه این مرکز گفت:  مرکز آموزش عالی علمی کاربردی فنی و حرفه ای بیرجند (مهارت بیرجند) در مهر 1390 و با هدف تربیت نیروی تحصیل کرده، ماهر و ورزیده مطابق با نیاز های بازار کار منطقه خراسان جنوبی تأسیس شد و اولین پذیرش آن در بهمن 1390 انجام گرفت. وی ادامه داد: شروع فعالیت این مرکز با ثبت نام 37 دانشجو در دو رشته کاردانی الکترونیک برق و ابزار دقیق و کاردانی تعمیرات سخت افزار کامپیوتر آغاز شد با افزایش تعداد رشته ها؛ تعداد دانشجویان این مرکز به 100 نفر در رشته های کاردانی فنی پودمانی تأسیسات الکتریکی ساختمان، سیستم های کامپیوتری و مکانیک خودرو رسید. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای در ادامه گفت: مهر 1392 اولین سالی بود که این مرکز فنی ترمی ارائه کرد. در این ترم بیشترین استقبال از رشته های این مرکز به عمل آمد بیش از 170 نفر در رشته های مختلف ثبت نام کردند که 3 رشته سیستم های کامپیوتری (40 نفر)، مکانیک خودرو (20 نفر) و تأسیسات الکتریکی ( 10 نفر) تشکیل شد. خوش آیند با اشاره به وضع فعلی مرکز گفت: از ترم بهمن 92 با ارائه رشته های مختلف کاردانی و کارشناسی توسط دانشگاه های سما، غیرانتفاعی هرمزان و مراکز علمی کاربردی و همچنین کاهش جمعیت دانشجویی کشور، علی رغم ارائه رشته های جدیدی چون عمران و برق صنعتی، شمار دانشجویان ورودی به این مرکز رو به کاهش نهاد و اکنون و پس از گذشت نزدیک به 5 سال از فعالیت مرکز آموزش عالی علمی و کاربردی فنی و حرفه ای بیرجند (مهارت بیرجند) تعداد دانشجویان این مرکز به بیش از 70 نفر و تعداد رشته ها نیز به 4 رشته کاردانی فنی و یک رشته کارشناسی، رسیده است.

در ادامه رییس واحد استانی دانشگاه جامع علمی و کاربردی با اشاره به تاریخچه آموزش های علمی و کاربردی و نحوه تشکیل این دانشگاه به بیان اهمیت و جایگاه آموزشهای مهارت پرداخت جوانشیر در پایان آموزشهای مهارتی را پل ارتباطی بین صنعت و دانشگاه دانست و اظهار امیدواری کرد دانشگاه جامع علمی کاربردی جایگاه ویژه خود و اهدافی که برای آن پیش بینی شده دست یابد.

در پایان جلسه امین وداد به عنوان رییس جدید مرکز منصوب و از خدمات ناصری در زمان تصدی این پست تقدیر بعمل آمد.