جشن میلاد حضرت زهرا (س) و تجلیل از مقام مادر با حضور مدیر کل، معاونین، روسای مراکز، مدیران ستادی، مربیان و کارکنان مراکز آموزش فنی و حرفه ای و خانواده آنان در سالن همایش های مجموعه فرهنگی مهارت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در ابتدای جلسه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در جمع خانواده همکاران با اشاره به اهمیت آموزش فنی و حرفه ای گفت: در سالجاری اداره کل موفقت های خوبی در بخش های مختلف کسب کرده است که مهمترین آنها کسب رتبه اول در اجرای آموزش و تحقق تعهدات آموزشی می باشد. وی با اشاره به برنامه های سال 96 گفت در راستای سیاست های سازمان با بهره گیری از تمام ظرفیت های موجود نسبت به اجرای آموزشهای مورد نیاز استان اقدام خواهیم نمود. وی خانواده ها را عامل مهمی برای ارتقاء عملکرد دانست و گفت: دین ما به جامعه ارائه مهارتهای مورد نیاز برای رشد و شکوفایی استعداد ها و کاهش معضل بیکاری می باشد . خوش آیند در پایان با اشاره به میلاد حضرت فاطمه (س) ضمن آرزوي سالي سرشار از بهروزي و پيروزي براي كاركنان گفت: آغاز سال جدید که با میلاد باسعادت حضرت فاطمه (س) همراه بود طلیعه خوبی برای روزهای بهتر و تلاش گسترده تر در آموزش فنی و حرفه ای  استان می باشد.

در ادامه حجت الاسلام کمیلی مدیر کل ستاد اقامه نماز استان با اشاره به اهمیت نماز و آثار آن گفت: اهمیت نماز به قدری مهم است که قرآن بعد از ایمان آن را متذکر شده است " یقیمون الصلوه " از این جا به اهمیت نماز پی می بریم زیرا یکی از پایه های دین شمرده شده است ودر راس همه عبادتها نماز است، اسلام بدون نمازهرگز معنایی ندارد، نماز خود سازی است. وی ادامه داد: قرآن عجیب سخن می‌گوید: " ای اهل ایمان! از نماز استمداد کنید، اگر شما میخواهید در اجتماع یک مسلمان واقعی باشید و می‌خواهید یک مجاهد نیرومند باشید . باید نماز خوان خالص و مخلص باشید. کمیلی با اشاره ب اثرات نماز گفت: اهمیت نماز در جریان اجتماعی شدن نیز بسیار مهم است عمده ترین فریضه مذهبی که در فرآیند اجتماعی شدن . افکار نگرش و رفتارهای مذهبی کودکان و نوجوانان را تحت تاثیرقرار می دهد نماز است اگر ما بتوانیم نمازرا به عنوان یک هنجار مذهبی در رفتار و کردار فرزندان خود درونی سازیم قدم اساسی برای تربیت دینی آنها برداشته ایم نماز در ایجاد و حفظ شخصیت سالم مذهبی افراد جامعه نقش دارد و دارای اثرات مثبت اجتماعی است نکته مهم: توجه دادن جوان به نماز . ایجاد رابطه ی انس او با خدا احساسات مذهبی اورا اقناع میکند تمایلات طبیعی و هواهای نفسانی او را مهار کرده و رفتار او را تحت کنترل در میاورد.

شایان ذکر است در این مراسم از بانوان فعال در اقامه نماز، فرزندان همکاران که به سن تکلیف رسیده بودند، فرزندان همکاران که رتبه های علمی را کسب نموده بودند تقدیر بعمل آمد همچنین در پایان این مراسم از بانوان شاغل در اداره کل و مراکز آموزشی و همسران همکاران به مناسبت بزرگداشت مقام زن تجلیل بعمل آمد.