مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی از آغاز ثبت نام هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت خبر داد و گفت: علاقمندان به شرکت می‌توانند تا ۲۳ تیر ماه امسال نسبت به ثبت‌نام خود به صورت الکترونیکی اقدام کنند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، حسین خوشایند امروز (30 فروردین) در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی اظهار کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان نماینده ایران در سازمان جهانی مسابقات ملی مهارت را هر ساله در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری را برگزار می کند.

 وی با بیان اینکه ثبت نام هجدهمین مسابقات ملی مهارت آغاز شده، افزود: علاقمندان به شركت مي توانند تا 23 تیر ماه سال جاري نسبت به ثبت نام خود به صورت الکترونیکی و از طریق سایت دفتر مسابقات ملی مهارت به آدرس www.skill.irantvto.ir اقدام کنند و پس از ثبت نام، مدارك لازم را براي تأييد به يكي از  مراكز آموزش فني و حرفه اي شهرستان خود تحويل  دهند.

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی گفت: مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات ملی مهارت در تاریخ 13 تیرماه سال جاری برگزار می شود.

 خوشایند ادامه داد: مرحله استانی در تاريخ 5 و6 مرداد ماه و مرحله کشوری نیز در نیمه دوم آذرماه امسال برگزار خواهد شد.

 به گفته وی ارتقاء فرهنگ مهارت آموزی در میان جوانان، ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه‌ای، شناسایی ومعرفی افراد ماهر و نخبه به صنایع وبنگاه‌های اقتصادی، فراهم کردن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان کشور، کشف استعدادهای حرفه‌ای جوانان و ایجاد انگیزش در جوانان برای کسب مهارت را از جمله اهداف برگزاری این مسابقات ملی است.

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با بیان اینکه هجدهمین مسابقات ملی مهارت در 36 رشته برگزار می شود، عنوان کرد: آكواترونيك (فناوری آب)، آجرچيني، تاسیسات الکتریکی، رباتيك (تيمي 2 نفره)، توسعه وب، خیاطی ( فناوری مد)، كاشي كاري ديوار و كف، جوشكاري، جواهرسازي، ساخت وتوليد (تيمي3 نفره)، كنترل صنعتي، صافکاری خودرو، کار بر روی صفحات فلزی و گل آرایی، معماری سنگی، نجاری، گچکاری، شبکه های کابلی و تعمیر و نگهداری و سایل نقلیه سنگین از جمله این رشته ها است.

 خوشایند یادآور شد: برگزیدگان نهایی هجدهمين و نوزدهمين مسابقات ملی مهارت پس از شركت در اردوهاي آماده سازي و گزينش نهايي، درچند رشته منتخب به  چهل و پنجمين مسابقات جهانی مهارت که در سال 2019 در کشور روسیه برگزار می شود، اعزام خواهند شد.