با حضور اعضاء ستاد بزرگداشت هفته ملی مهارت اولین جلسه این ستاد به منظور برنامه ریزی برای اجرای هر چه بهتر برنامه های این هفته برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، حسین خوش‌آیند در این جلسه، اظهار داشت: مهارت‌آموزی و آماده کردن جوانان برای بازار کار یکی از رسالت‌های فنی و حرفه‌ای است.

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری امسال را سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نامیدند و رسالت این نهاد را به عنوان محور اصلی توسعه اقتصادی سنگین کردند. مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی بیان داشت: ایجاد اشتغال پایدار و کارآفرینی سرلوحه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است. خوش‌آیند تصریح کرد: این نهاد همواره سعی دارد آموزش‌های با کیفیتی به جامعه ارائه دهد چراکه تحقق اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال، افزایش تولید و رشد اقتصادی در گرو این امر است.

وی به هفته ملی مهارت از 31 تیرماه تا ششم مردادماه اشاره کرد و افزود : این هفته فرصت مناسبی برای توسعه و ترویج آموزشهای فنی و حرفه ای است. مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه ملی مهارت، تجلیل از مربیان و کارکنان برتر، دیدار با استاندار و ائمه جمعه، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی، برگزاری تور مجازی بازدید از مراکز و برگزاری دوره‌های کوتاه مدت آموزشی جز برنامه های این هفته می باشد که اعضا کارگروه با برنامه ریزی در این حوزه زمینه تحقق آن را فراهم آورند.

خوش آیند در پایان با اشاره به وجود بیش از 160 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در استان بخش خصوصی را بعنوان همراه و همیار بخش دولتی در ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای عنوان نمود و بر استفاده از ظرفیت های این بخش در اجرای برنامه های هفته ملی مهارت تاکید کرد.