تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

تحقق ۱۰۴ درصدی تعهدات آموزشی مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای بیرجند درسال ۱۴۰۰

13920318000057_PhotoA

پیونــدها

رئیس مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای برادران بیرجند گفت: با توجه به تعهد فنی‌وحرفه‌ای شهرستان در سال گذشته در دو بخش دولتی و خصوصی این تعهد تحقق ۱۰۴ درصدی یافته است.

«حسین دانش» رئیس مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای برادران بیرجند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از بیرجند اظهارداشت: در سال ۱۴۰۰ در بخش دولتی آموزش فنی‌وحرفه‌ای شهرستان ۶۷۰ هزار و ۹۰ نفرساعت آموزش برای ۴ هزار و ۷۹۱ نفر از علاقمندان به مهارت‌های فنی‌وحرفه‌ای ارائه شده است.

وی تصریح کرد: همچنین در طی این مدت در بخش خصوصی(آموزشگاه‌های آزاد) فنی‌وحرفه‌ای ۶۳۰ هزار و ۵۳ نفرساعت آموزش برای ۳ هزار و ۲۷۳ نفر اجرا شده است.

رئیس مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای برادران بیرجند ادامه داد: با توجه به تعهد فنی‌وحرفه‌ای شهرستان در سال گذشته در دو بخش دولتی و خصوصی این تعهد تحقق ۱۰۴ درصدی یافته است.

دانش با اشاره به اینکه در شهرستان بیرجند چهار مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای دولتی شامل مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای برادران بیرجند، مرکز آموزش فنی‌و حرفه‌ای خواهران بیرجند، مرکز تخصصی درودگری و مرکز تخصصی  برق و ۱۳۰ آموزشگاه آزاد فنی‌وحرفه‌ای فعال است، یادآور شد: این آموزش‌ها برای ۱۸ گروه از مخاطبین اجرا که شامل کارجو، سربازان وظیفه، دانشجویان، شاغلین، صنف و صنعت، روستائیان، عشایر، دانش‌آموزان مدارس و مددجویان زندان و بهزیستی و غیره هستند.

وی افزود: هر ساله در حوزه پادگان‌ها و در راستای توانمندسازی سربازان برای ورود به بازار کار پس از اتمام دوره سربازی آموزش‌های مهارتی و شغلی اجرایی که در سال گذشته یک‌هزار و ۵۷۲ نفر از سربازان در دوره‌ های آموزشی شرکت کرده‌اند.

رئیس مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای برادران بیرجند ادامه داد: برای این گروه از مهارت‌آموزان آموزش‌ها در دو محل پادگان و مراکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای اجرایی گردیده که رشد چشمگیری نسبت به سال قبل از آن داشته است.

دانش با بیان اینکه در حوزه زندان نیز با توجه به فعال شدن یک مرکز آموزشی ثابت در زندان مرکزی بیرجند و توسعه آموزش به شیوه محیط واقعی کار نیز ۷۷۸ نفر آموزش‌های مهارتی را فرا گرفته‌اند، اضافه کرد: در حوزه آموزش دانشجویان نیز برای ۳۰۵ نفر دوره آموزش برگزار شده است.

وی بیان داشت: همچنین در سال گذشته برای ۹۷ نفر از اتباع خارجی نیز دوره آموزشی برگزار شده است.

رئیس مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای برادران بیرجند گفت: با توجه به ضرورت بالای مهارت‌آموزی برای ایجاد اشتغال و حفظ مشاغل در تکانش‌های اقتصادی و تغییرات سریع تکنولوژی از همه صاحبان مشاغل و بنگاه‌های اقتصادی جهت ارتقای مهارت نیروهای فنی‌شان دعوت می‌شود.

دانش با اشاره به اینکه در سال گذشته نیز ۵۵۸ نفر از شاغلین بنگاه‌های اقتصادی در این آموزش‌ها شرکت کرده‌اند، یادآور شد: در سال ۱۴۰۱ نیز مراکز آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای و آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای بر حسب تقاضاهای مردم آماده ساماندهی آموزش‌ها در تمامی حرف و خوشه‌های شغلی می‌باشند.

انتشار این خبر در خبرگزاری فارس در لینک زیر می باشد.

https://www.farsnews.ir/khorasan-jonubi/news/14010205000275/تحقق-۰۴-درصدی-تعهدات-آموزشی-مراکز-آموزشی-فنی-و-حرفه%E2%80%8Cای-بیرجند