تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

ترویج مهارت آموزی در استان نیازمند عزم جهادی است .

d2997790-2aa8-422c-9015-d111ec10f541-768x512

پیونــدها

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در جمع مسئولین اردوهای جهادی که به منظور ارج نهادن هفته ملی کارآفرینی و آموزشهای فنی و حرفه ای در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای حاضر شده بودند گفت : مهارت آموزی در توسعه و رونق اقتصاد نقش مهم و حیاتی دارد .
حسن کامرانی فرد با اشاره به بیانات مقام عظمای ولایت در خصوص لزوم پرداختن به مهارت آموزی گفت : ما در استان پتانسیل های مهارتی ارزشمندی داریم که راه اندازی ۵۵ رشته جدید در سال جاری از آن جمله می باشد .
وی ادامه داد : در سطح استان به منظور توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای دوره های جدید به صورت چرخشی در مراکز ارائه خواهد شد تا عدالت آموزشی برقرار باشد .
وی افزود : برای فراهم نمودن فرصت های مهارتی برابر در خصوص دوره هایی که تجهیزات سنگینی دارند با یاری خیرین مهارت در مرکز استان خوابگاههای شبانه روزی دایر شده تا برای همه ی همه استانی ها شرایط استفاده از دوره ها مهیا باشد .
حسن کامرانی فرد گفت : یکی از برنامه های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای در سطح کشور برگزاری مسابقات آزاد مهارتی است که فرصت شناسایی استعدادها و معرفی توانمندیهای هر استان را مهیا می کند .
وی به افتخار آفرینی ۲ کارآموز رشته مکاترونیک استان در مسابقات کشوری اشاره کرد و گفت : توانمندی مربیان وجود امکانات مطلوب و شناسایی به موقع فرصت ها سکوهای اول و دوم رشته مکاترونیک کشور را به نام خراسان جنوبی ثبت کرد .
وی گفت : در تاریخ ۴۰ ساله مهارت آموزی استان برای اولین بار در کاروان ۱۷ نفره مسابقات جهانی منتخب استان ما نیز حضور دارد که مایه مباهات است .
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت : برای استقرار پنچه های کارآمد در استان نیاز به عزم جهادی است و لازم است همه در ترویج و تبلیغ قابلیت های مهارتی استان برای مبارزه با بیکاری آستین همت بالا بزنند .
وی گفت : اقدام ارزشمند اردوهای جهادی می تواند یک کارگاه مهارت آموزی سیار باشد که در بین جامعه مروج فرهنگ مهارت آموزی گردد .
حسن کامرانی فرد در ادامه از آمادگی این اداره کل برای ارائه آموزشهای مهارتی لازم به جهادگران استان خبر داد و گفت : از آنجایی که ارائه خدمات مطلوب به مردم مدنظر همه جهادگران است ما این امکان را داریم مهارت های لازم را برای آنان برنامه ریزی کنیم .