تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

فاز اول نوزدهمین مسابقات ملی مهارت از ۲۲ مهر سال جاری آغاز می شود

8568-768x543

پیونــدها

دسته بندی : اخبارفاز اول «نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت» به میزبانی استان‌های مازندران، سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس و کردستان از ۲۲ مهر سال جاری با حضورت ۱۷۰ رقابت کننده آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، مهدی دارائی، مدیر دفتر مسابقات ملی و بین المللی مهارت این سازمان از برگزاری فاز اول نوزدهمین مسابقات ملی مهارت از تاریخ ۲۲/۷/۱۴۰۰ تا ۱۳/۸/۱۴۰۰ به میزبانی استان‌های مازندران، سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس و کردستان خبرداد.

وی تصریح کرد: در فاز نخست نوزدهمین مسابقات ملی مهارت، ۱۷۰ رقابت کننده از سراسر کشور طی ۳ روز با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

دارائی گفت: از مجموع شرکت کنندگان این مرحله،  تعداد ۴۳ نفر از اعضای تیم‌های مستقل وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد اسلامی، مدارس سما، دانشگاه فنی و حرفه‌ای و دانشگاه فرهنگیان می باشند.

مدیر دفتر مسابقات تصریح کرد: این دوره از مسابقات که برای اولین بار به صورت غیر متمرکز و غیر همزمان با توجه به شرایط رنگبندی ناشی از شیوع کرونا  و وضعیت استان های میزبان در ۱۳ استان کشور برگزار می شود.

وی همچنین در خصوص فاز اول این مسابقات تصریح کرد: در این مرحله از مسابقات استان مازندران میزبان رشته‌های قنادی و آشپزی، استان کرمان میزبان رشته‌های تراش و فرز CNC  ، طراحی مهندسی مکانیک و تعمیر و نگهداری ماشین آلات سنگین، استان سیستان و بلوچستان میزبان رشته جواهرسازی، استان فارس میزبان رشته فناوری گرافیک و راهکارهای نرم افزاری برای تجارت و استان کردستان میزبان رشته توسعه فناوری‌های موبایل می باشد.

 بنا بر این گزارش این دوره از مسابقات با حضور ۵۷۵ رقابت کننده از سراسر کشور که ۴۶۳ رقابت کننده در قالب تیم های مهارت استانی به همراه ۱۱۲ نفر در قالب ۵ تیم مستقل مهارتی از وزارت  آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد اسلامی، مدارس سما، دانشگاه فنی و حرفه‌ای و دانشگاه فرهنگیان در ۱۳ استان کشور شامل: اصفهان، تهران، البرز، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کردستان، کرمان، مازندران و یزد در ۳۳ رشته مهارتی برگزار می شود.

مدیر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه­ای کشور گفت: نوزدهمین مسابقات ملی مهارت برای نخستین بار با مشارکت موثر دستگاه های دولتی و بنگاه های اقتصادی بخش خصوصی برگزار می شود.

دارائی همچنین افزود: برگزیدگان نهایی نوزدهمین مسابقات ملی مهارت برابر تصمیمات ستاد اجرایی مسابقات ملی مهارت به مسابقات جهانی مهارت ۲۰۲۲ شانگهای که در کشور چین برگزار می شود، اعزام خواهند شد.

علاقه مندان برای دریافت اطلاعات به روز از روند برگزاری مسابقات مذکور می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی مهارت ایران به نشانی http://worldskills.ir/news/  اقدام کنند.