آموزش‌های فنی و مهارتی به ۵۶ هزار و ۱۴۷ نفر زندانی و مددجو ارائه شد

دسته بندی :
تهران- ایرنا- معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نداشتن مهارت سودمند کسب و کار و اشتغال را یکی از علل مهم بزهکاری افراد و سوق آنان به سمت انجام جرم عنوان کرد و افزود: آموزش‌های فنی و مهارتی به ۵۶ هزار و ۱۴۷ نفر زندانی و مددجو ارائه شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «غلامحسین حسینی نیا» در این باره بیان‌داشت: فراگیری مهارت ‌های فنی و حرفه ای می‌تواند با ایجاد شرایط اولیه برای اشتغال و اصلاح رفتار، این افراد را برای ورود به جامعه پس از آزادی آماده کند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خاطرنشان‌کرد: بیکاری و فقدان مهارت یکی از علل گرایش به اعتیاد، بزهکاری و خلاف است و در این راستا سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از طریق عقد تفاهم نامه با سازمان امور زندان ها و ستاد مبارزه با مواد مخدر، نسبت به آموزش زندانیان و معتادان درمان یافته و خود معرف اقدام می کند و به صورت میانگین بیش از ۱۳۵ هزار نفر- ساعت در سال آموزش مهارت های فنی و حرفه ای را در زندان فرا می گیرند.

حسینی نیا، فرصت های آموزشی فنی و مهارتی را نه تنها برای زندانیان بلکه برای جامعه نیز سودمند دانست و اذعان داشت: رفتار ناشایست مددجویان نیز به طور موثری به وسیله برنامه های آموزشی فنی و حرفه ای کاهش می یابد، زیرا این آموزش ها با تاکید بر مسوولیت فردی، احترام و شکیبایی نسبت به دیگران همراه است.

وی با تأکید بر حمایت اقشار جامعه از مددجویان، گفت: موضوع حمایت از مددجویان نیازمند فرهنگ‌سازی است و ارتباط و برخورد با آنان باید در ابعاد مختلف به صورت درست انجام شود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در پایان تصریح کرد: تعداد ۳۳ هزار و ۳۴۰ زندانی در کشور در سال گذشته موفق به دریافت گواهینامه فنی و حرفه‌ای و ورود به جهان کسب و کار در رشته هایی نظیر جوشکاری، آرایشگری، آشپزی، خیاطی، خبازی، برق ساختمان، برق خودرو، مکانیک خودرو، صنعت ساختمان، فناوری اطلاعات و غیره شدند.

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx