انعقاد تفاهم نامه مشترک آموزشی بین مرکز خدمات حوزه های علیمه استان با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی

دسته بندی :
در دیدار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با مدیرکل مرکز خدمات حوزه های علمیه استان ، تفاهم نامه همکاری آموزشی امضا و کار مهارت آموزی به طلاب و خانواده های طلاب استان در دستور کار این اداره کل قرار گرفت .

در این نشست مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت : اهمیت فرهنگ مهارت آموزی در شرایط کنونی بر کسی پوشیده نیست و تاکیدات مکرر مقام عظمای ولایت در این مورد نشانگر جایگاه مهارت آموزی است
محمد علی عرب گفت : دوران مدرک گرایی گذشته و با عنایت دولت مردان به کاهش تصدی گری دولت لزوم مهارت افزایی بخش خصوصی ضروری و لازم است .
وی افزود : خانواده ها باید مهارت آموزی را از کودکی در برنامه خانوار خود قرار دهند تا فقدان مهارت باعث آسیب به آینده فرزندانمان نشود .


وی گفت :حوزه های علمیه می توانند رساترین مبلغان فرهنگ مهارت آموزی در منطقه باشند و خود نیز با بهره گیری از آموزشهای مهارتی در اقتصاد کشور عزیزمان پر رنگ حاضر شوند .
مدیرکل مرکز خدمات حوزه های علمیه استان در این نشست ضمن قدردانی از مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در بحث آموزش طلاب گفت : ان شا ا.. برنامه ریزی آموزشی و نیاز سنجی به سرعت انجام شود تا بزودی شاهد به ثمر نشستن این اتفاق خوب در جامعه طلاب استان باشیم .
وی در ادامه گفت : باید تدابیری انجام شود که پس از این اقدام مثبت در مهارت آموزی ، نیروی کار جایگاهی برای عرضه توانمندی خود داشته باشد .
وی از برگزاری نمایشگاهها در سطوح منطقه و ملی به عنوان ابزار موثر در معرفی توانمدیهای نیروی کار مهارت دیده یاد کرد و خواستار توجه کارگروه اشتغال به دغدغه های نیروی انسانی مهارت دیده شد .

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx