با حضور استاندار خراسان جنوبی انجام شد:افتتاح همزمان۳ کارگاه مهارت آموزی در مرکز تخصصی برق و الکترونیک فنی و حرفه ای بیرجند

دسته بندی :
با حضور استاندار خراسان جنوبی، ۳ کارگاه مهارت آموزی، در مرکز تخصصی برق و الکترونیک فنی و حرفه ای بیرجند به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی؛ ملانوری به مناسبت هفته ملی مهارت و با هدف بازدید از روند برگزاری دوره های آموزشی و مهارت آموزی در مرکز تخصصی برق و الکترونیک فنی و حرفه ای بیرجند حضور یافت.
در جریان این حضور، کارگاه های اینترنت اشیاء و هوشمند سازی منزل ، فیبر نوری و مکاترونیک به صورت همزمان به بهره برداری رسیدند.
مهارت آموزان در کارگاه اینترنت اشیاء که با اعتباری بیش از ۵۳۰ میلیون تومان تجهیز شده، دوره های طراحی سیستم های مبتنی بر اینترنت اشیاء (IOT ) ،انواع دوره های برنامه نویسی و … را فرامی گیرند.

در کارگاه هوشمند سازی نیز با هزینه کرد حدود ۴۰۰ میلیون تومان برای تأمین تجهیزات مورد نیاز، مباحث هوشمند سازی منازل و اماکن صنعتی، آموزش داده می شود.
در کارگاه فیبر نوری نیز با تأمین تجهیزاتی به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، دوره های آموزشی مفصل بندی فیبر نوری، طراحی شبکه های فیبر نوری با استفاده از نرم افزارهای مربوطه، مبانی مخابرات و شبکه فیبرنوری و … آموزش داده می شود.
مهارت آموزان با استفاده از دوره های آموزشی طراحی شده برای کارگاه مکاترونیک، اتوماسیون صنعتی ، برنامه نویسی مقدماتی و پیشرفته S7-300، تعمیر موبایل و لپتاپ و… را فرامی گیرند.
شایان ذکر است: این کارگاه ها با هزینه کرد بیش از ۳ میلیارد تومان تجهیز شده تا شرایط برای برگزاری ۱۸ دوره آموزشی متفاوت فراهم شود.

ملانوری در جریان این بازدید گفت: اگر می‌خواهیم اشتغال مناسب و رونق کسب و کار و پیشرفت در استان داشته باشیم، نیاز به نیرو‌های فعال، کارآزموده، خلاق و ماهر داریم که این‌ها در دوره‌های مهارت آموزی فنی و حرفه‌ای تحقق می‌یابد.
وی در شورای مهارت فنی و حرفه‌ای استان بر بازخورد مناسب آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان تاکید کرد و افزود: به لحاظ ساختاری وضعیت مطلوب است، اما باید به دنبال بازخورد این مهارت‌ها در ایجاد اشتغال و رونق تولید باشیم.

استاندار خراسان جنوبی گفت: افراد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را برای اینکه بتوانند کار بهتری انجام دهند فرا می‌گیرند و مهارت آموزی افراد را از سردرگرمی در بازار کار نجات می‌دهد.
مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان نیز از آموزش بیش از ۳ هزار نفر در آموزشگاه‌های دولتی و حدود هزار و ۵۰۰ نفر در آموزش گاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای از ابتدای سال خبرداد و گفت:محوز ۵ آموزشگاه آزاد میز صادر شده است.
عرب افزود: مرکز فنی و حرفه‌ای ثابت در زندان بیرجند هفته آینده آغاز به کار خواهد کرد و راه اندازی دپارتمان معدن نیز که از مصوبات سفر رئیس فنی و حرفه‌ای کشور به استان بوده در دستور کار است.
وی ضمن درخواست کمک برای اعطای تسهیلات به آموزش گاه‌های آزاد که در جریان کرونا آسیب دیدند، از استاندار خواست ۱۸۷ آموزشگاه خصوصی فنی و حرفه‌ای در یک مکان به جهت دسترسی آسان مردم و رقابت بهتر بین این آموزشکاه‌ها در مکانی مناسب تجمیع شوند.

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx