برگزاری آیین افتتاح دویست و چهل و سومین آموزشگاه آزاد استان خراسان جنوبی

دسته بندی :
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خبر داد :در سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۲۸۹دوره آموزشی در آموزشگاههای آزاد استان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان طی مراسمی با حضور مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان ، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی و جمعی از مسئولین محلی ۲۴۳ آموزشگاه آزاد استان خراسان جنوبی افتتاح شد .
در سال ۱۴۰۰ در سطح استان خراسان جنوبی بیش از ۵ هزار و ۶۰۰ نفر متقاضی مهارت آموزی در گارگاههای مهارتی آموزشگاههای آزاد استان صاحب یک مهارت شدند .


مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در آیین افتتاح آموزشگاه آزاد سورین گفت : این افراد در خوشه های خدمات ، صنعت ، کشاورزی و فرهنگ و هنر در بیش از ۲۲۲ آموزشگاه ازاد استان یک میلیون و ۱۷۲ هزار نفر دوره آموزش را گذرانده اند .
حسن کامرانی فرد گفت : با اجرای ۱۲۸۴ دوره آموزشی در ۱۸۶ حرفه بخش خصوصی استان موفق به اجرای ۱۶۰ درصد تعهدات خود در سال ۱۴۰۰ شده است .
وی با اشاره به قانونهای تسهیل گرانه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در خصوص صدور مجوز فعالیت آموزشگاههای آزاد گفت : از زمان شروع صدور سه روزه مجوز در استان بیش از ۸۰ در خواست در استان ثبت شده که ۴۱ پروانه در سال گذشته صادر شده و ۲۲ پروانه از ابتدای امسال به سرانجام رسیده است .
حسن کامرانی فرد افزود : از ابتدای سال جاری ۱۵ در خواست جدید داشته ایم و ۱۸ در خواست باقی مانده سال گذشته نیز روند پایانی کارهای خود را طی می کند .
وی گفت : در کنار آموزشگاههای خدماتی در حرفه تاسیسات ، جوشکاری ، طلا و جواهر سازی ، صنعت گاز ،سرامیک ، الکترونیک و … نیز در استان درخواست شده و یا آموزشگاه آزاد راه اندازی شده است.

آموزشگاه سورین در رشته های فن آوری اطلاعات ، امور مالی و بازرگانی ، معماری و ساختمان و هنرهای تجسمی فعالیت دارد ‌.

گفتنی است از آغاز اجرای طرح صدور مجوزهای سه روزه ۹۵ آموزشگاه آزاد در استان درخواست صدور مجوز داشته اند .

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx