به مناسبت هفته ملی مهارت: بازدید اعضای شورای شهر و شهردار قاین از مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران قاین

دسته بندی :
شهردار و اعضای شورای شهر قاین از مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران قاین بازدید نمودند.

شهردار و اعضای شورای شهر قاین از مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران قاین بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در این بازدید گفت: نظام آموزش فنی ‌و حرفه ‌ای مهم ترینبخش پازل مهارت آموزی نظام آموزشی کشور شناخته می شود و تربیت نیروی انسانی ماهر در بخش فنی و حرفه ای از جمله مهم ترین رویکردهای این سازمان است. از این رو توجه به آموزش های فنی و حرفه ای در دستیابی به توسعه پایدار از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا رشد این مهم محور توسعه منابع انسانی و کلید آن آموزش فنی و حرفه ای به شمار می رود. بنابراین با ارائه آموزش های غیررسمی فنی و حرفه ای می توان در توسعه اشتغال منابع انسانی گام های بسیار موثری برداشت. خوش آیند با اشاره به وضعیت آموزش های فنی و حرفه ای در استان خراسان جنوبی گفت: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان وابسته به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد که دوره های مهارتی مختلفی را در سطوح مهارت درجه ۳، درجه ۲، درجه ۱، کارگر ماهر به متقاضیان ارائه می نماید. آموزشهای فنی و حرفه ای مجموع آموزشهای نظری و عملی است که با هدف ارتقای دانش افراد و ایجاد مهارتهای لازم و به فعلیت رساندن استعدادهای نهفته در ایشان اجرا می گردد وی ادامه داد: این آموزشها مهارت آموزان را برای احراز شغل، حرفه و کسب و کار در مشاغل گوناگون تا سطوح مشخص آماده نموده و توانائی آنان را برای انجام کار و فعالیت در حرف مختلف افزایش می دهد. خوش آیند افزود: آموزش در این اداره کل بر مبنای استاندارد آموزشیو با برخورداری از کد بین المللی می باشد، دوره های آموزشی متعددی در مراکز ثابت، سیار شهری ، سیار روستائی، ندامتگاهها، پادگانها، صنایع و صنوف، جوار دانشگاهها و آموزشگاههای فنی و حر فه ای آزاد برای کارجویان، دانشجویان، فارغ التحصیلان و شاغلین برگزار می گردد. مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ادامه داد: مهارت دیدگان پس از اتمام دوره آموزشی و شرکت در آزمونهای پایان دوره و موفقیت در آن ، گواهینامه مهارت با کد استاندارد بین المللی و مورد تائید در تمامی کشورهای عضو سازمان بین المللی کار(ILO) دریافت خواهند نمود.

خوش آیند در خصوص زیر ساخت های آموزش مهارتی در استان گفت: این اداره کل با هدف تربیت و ارتقاء سطح مهارتی نیروی کار ،متولی ارائه آموزش های مهارتی غیر رسمی در سطح استان خراسان جنوبی می باشد و با دارا بودن تعداد ۱۹ مرکز آموزش ثابت و شعب شهری ، ۱۲۰ کارگاه ثابت و ۵۵۰ حرفه آموزشی ، در خوشه های خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی ،آموزش های خود را به صورت رایگان ارائه می نماید.

وی با اشاره به اهمیت بخش خصوصی نیز یادآور شد: در بخش خصوصی با تعداد ۱۶۶ آموزشگاه آزاد فعال فنی و حرفه ای و ۲۲۶ حرفه آموزشی شامل: ۱۰۴ آموزشگاه ویژه زنان و تعداد ۶ آموزشگاه ویژه مردان و تعداد ۵۶ آموزشگاه دو منظوره، آموزش های مهارتی را طبق شهریه مصوب هیأت نظارت مرکزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به متقاضیان استان ارائه می دهد. در ادامه قرایی رئیس شورای اسلامی شهر قاین و رئیس شوری اسلامی استان خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت مهارت آموزی گفت: جوانان با فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه ای در واقع نیروی خلاقیت و کاربردی خود را در یک فضای رقابتی در مسیر خدمت به مردم به کار می گیرند. این آموزش های مهارتی زمینه ساز ایجاد حرفه های با ثبات است و از پدید آمدن شغل های کاذب و ناپایدار که توسعه همه جانبه کشور را هدف قرار می‌دهد و سبب آسیب‌های مختلف اجتماعی می شود، جلوگیری به عمل می آورد. وی افزود: آموزش های فنی و حرفه‌ای، افراد را با توجه به شرایط اقتصادی جامعه آماده ورود به بازار کار می کند و بدین شکل مهارت‌های عمومی بازار کار و صنعت را مورد توجه قرار می دهد و کارایی افراد را با توجه به تغییرات تکنولوژیکی به روز می کند.

در پایان با توجه به اهمیت ترویج فرهنگ مهارت آموزی مقرر شد از ظرفیت های شهر داری و فضای شهری برای ترویج و تبلیغ مهارت آموزی تعاملاتی بین مجموعه شورا، شهرداری و آموزش فنی و حرفه ای بعمل آید.

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx