بیش از ۸۰۰ نفر از ساکنین مناطق روستایی و عشایری از ابتدای سال جاری در دوره های مهارتی فنی و حرفه ای شرکت کردند

دسته بندی :
از ابتدای امسال علی رغم محدودیت های بی شمار کرونایی بیش از 800 نفر از ساکنین مناطق روستایی ، مرزی و عشایری استان در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای شرکت کردند .

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان ضمن اعلام این خبر گفت : علی رغم محدودیت های بیشمار کرونایی مهارت آموزی با اجرای دوره های آموزش فنی و حرفه ای در مناطق روستایی مرزی و عشایری استان معطل نمانده و گسترش آن به منظور رفع نیازها ایجاد شرایط اشتغال در مناطق روستایی و فراهم نمودن فرصت های آموزشی برابر مدنظر می باشد .

حسین خوش آیند گفت : با اجرای ۳۰ دوره آموزشی متنوع در روستاهای متقاضی آموزش که براساس نیازسنجی های لازم پیش بینی شده در سال جاری تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار نفر ساعت دوره ثبت شده است .

وی دوره های گوهر تراش سنگهای قیمتی، گلدوز سه بعدی ،مانتو دوزی ،حوله بافی ،شیرینی پزی ،تولید کننده نان های حجیم، قالی بافی و گلیم بافی را از اهم این دوره ها یاد کرد و گفت : مناطقی مانند بهمن آباد زیرکوه خوانشرف ،چهار فرسخ، قلعه زری ،دونخی و … از جمله مناطق میزبان این دوره ها بوده اند .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اعلام کرد : رویکرد سازمان فنی و حرفه ای تقویت مهارت آموزی برای گروه های هدف ساکن در مناطق روستایی مرزی و عشایری در دستور کار ماست که با بسیج کلیه امکانات و بهرمند ی از توان ارگانهای دیگر سعی در تقویت آن داریم .

وی انعقاد تفاهم نامه با بسیج سازندگی استان را از موارد مدنظر برای دستیابی به این هدف ذکر کرد .

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx