تسریع در راه اندازی دپارتمان معدن در شهرستان نهبندان گام محکمی در راه رفع موانع و پشتیبانی ازتولید در معادن استان

دسته بندی :
راه اندازی و سرعت بخشیدن به آغاز فعالیت دپارتمان معدن در اولین ماههای سال 1400 گام محکم و استوار در راه رفع موانع و پشتیبانی از تولید در معادن استان است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی صبح امروز مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن بیان این خبردر دیدار با فرماندار نهبندان گفت :این اداره کل تمام توان خود را معطوف به راه اندازی دپارتمان معدن نموده و سعی بر این است که تا پایان اردیبهشت شاهد تحقق این هدف مهم و سازنده در قطب معادن استان باشیم.

محمد علی عرب گفت :با تجهیز یک گارگاه در مرکز نهبندان و استفاده از ظرفیت معادن متقاضی ،فعالیت دپارتمان آغاز خواهد شد و این امر قطعا مقدمه ای سازنده در راه توسعه استان با بهره برداری از ثروت بزرگ معادن برای رفاه مردم خواهد بود .

وی به اختصاص اولویت راه اندازی دوره های سرویس کار ماشین آلات معدنی ،ماشین آلات سنگین و برش کار اشاره کرد و گفت : ما بدنبال بهره برداری از توان حکم رانی محلی و یاری مسئولین منطقه ای برای تحقق توانمند کردن ظرفیت های موجود هستیم که ظهور دپارتمان معدن درنهبندان ازآن جمله است .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در ادامه از تشکیل شورای مهارت در شهرستان نهبندان قدردانی کرد و گفت : شورای مهارت ،ظرفیت تحسین بر انگیز برای تقویت فرهنگ مهارت و جایگاه مهم مانع زدایی در مسیر آموزشهای فنی و حرفه ای است .

وی گفت : به یقین استفاده از تمامی ظرفیت های مشترک در همه ارگانها و بخشهای مختلف در امر تقویت مهارت یک آرمان اساسی است و در این راستا در بخش خصوصی ما سعی خواهیم کرد هر واحد صنفی یک کارگاه آموزشی باشد .

در این دیدار فرماندار نهبندان ازپیگیری های انجام شده در راه راه اندازی دپارتمان معدن تشکر کرد و گفت : در شهرستان نهبندان بدلیل خشکسالی های متمادی کشاورزی ارزش افزوده ندارد لذا توجه به صنایع دستی ،صنایع خرد و از همه اهم تر معدن باید سرلوحه قرار گیرد .

مجید بیگی با تاکید بر نقش تاثیر گزار آموزشهای فنی و حرفه ای در راستای آبادانی منطقه گفت : تربیت نیروهای متخصص برای نیازمنطقه ،تفاهم با دهیاری ها و بخشداری ها برای اجرای دوره ها در مناطق روستایی و اهتمام در راه رفع نیازهای آموزشی محلی تقاضای ماست که هم اکنون نیز در محله اجراست و جای تقدیر دارد .

شایان ذکر است در ادامه این سفر مدیر کل استان و هیت همراه از کارگاههای آموزشی مرکز نهبندان بازدید داشتند .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی و هئیت همراه در این سفر یک روزه از معدن سنگ آسکا(پروین) و کارگاه تراش سنگ جوار معدن نهبندان در راستای تشکیل دپارتمان تخصصی معدن شهرستان بازدید کردند .

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx