تشکیل گروه‌های جهادی مهارت‌محوردر استان خراسان جنوبی

دسته بندی :
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اعلام این خبر گفت : دراولین روز از هفته ملی مهارت ،تفاهم نامه همکاری بین این اداره کل و بسیج سازندگی استان به منظور تشکلیل و سازمان دهی گروهایی...

با همکاری مشترک اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی و بسیج سازندگی استان گروهای جهادی مهارت محوربرای حضور در روستاها و مناطق محروم استان سازمان دهی می شوند .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اعلام این خبر گفت : دراولین روز از هفته ملی مهارت ،تفاهم نامه همکاری بین این اداره کل و بسیج سازندگی استان به منظور تشکلیل و سازمان دهی گروهایی اردوی جهادی مهارت محور و گسترش فرهنگ مهارت آموزی در روستاها و مناطق محروم استان امضا شد .

حسین خوش ایند با اشاره به برگزاری اردوهای جهادی مهارت محور در سال ۹۸ توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت :تجربه موفق حضور این اردوها در ۹ روستای استان موجب تقویت اراده ما بر انعقاد این تفاهم نامه که قطعا منجر به گسترش اثر بخشی این اقدام جهادی پر برکت خواهد بود گردید .

وی افزود :هدف ما گسترش فرهنگ مهارت آموزی در سطح روستاها و مناطق محروم در کنار ارائه خدمات رایگان جهادی می باشد .

وی ادامه داد : مهارت باید مهمان سفره تمامی مردم استان ، حتی در دورافتاده ترین نقاط باشد و این هدف با همکاری بسیج سازندگی استان با مجموعه همکاران ما میسر خواهد شد .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از فعالیت ۱۹ مرکز دولتی آموزش فنی و حرفه ای در استان یاد کرد و گفت : این مراکز با تمام امکانات و توانمندیهای خود پای کار این اقدام سازنده هستند .

مسئول بسیج سازندگی استان در نشست امضا این تفاهم نامه از ثبت گروه‌های جهادی تخصصی در سامانه ملی اطلس جهادی خبر داد و تصریح کرد: در این راستا تمام گروه‌های جهادی از ابتدای امسال در آن سامانه ثبت می‌شوند.

وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی اطلاعات بیش از ۵۲۰ گروه جهادی در سامانه اطلس جهادی در حال ثبت است خاطرنشان کرد: تمام فعالیت‌های گروه‌های جهادی برای هماهنگی، نظارت و رصد بهتر در این سامانه ثبت می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی به ظرفیت‌های تفاهم نامه با فنی و حرفه‌ای استان خراسان جنوبی اشاره کرد و یادآور شد: آموزش جهادگران در حوزه‌های مختلف مهارتی از جمله ظرفیت‌ای انعقاد این تفاهم نامه است.

هنری اظهار داشت: در این راستا تلاش می‌شود تا گروه‌های جهادی که در زمینه‌های مختلف عمران، فرهنگی و اجتماعی فعالیت دارند با یادگیری مباحث مهارتی بتوانند ضمن حضور در مناطق محروم استان فعالیت‌هایی را در زمینه‌های فنی و مهارتی برای کمک به مردم روستا انجام دهند.

وی آموزش مربیان جهادی در حوزه فنی و حرفه‌ای در رسته‌های مختلف را از دیگر ظرفیت‌های این تفاهم‌نامه عنوان کرد و افزود: تلاش می‌شود تا با شناسایی و معرفی مربیان بتوانیم از ظرفیت مربیان به عنوان مربی مشترک دو مجموعه بسیج سازندگی و فنی و حرفه‌ای در مناطق مختلف روستایی و محروم به صورت میدانی استفاده کنیم.

هنری یادآور شد: در بحث تکمیل زنجیره اشتغال نیز در رسته‌های شغلی از ظرفیت اساتید و کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای برای ساخت دستگاه‌هایی که برای فرآوری محصولات و تکمیل زنجیره ارزش مشاغل مورد نیاز است استفاده می‌شود.

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx