تقویت و گسترش اجرای دوره های مهارتی در زندانهای استان با افزایش ۱۰۰ درصدی تعهدات در سال ۱۴۰۰

دسته بندی :
عنایت به اهمیت اجرای دوره های مهارتی در زندانهای استان به منظور ایجاد اشتغال و کاهش آسیب های مختلف ناشی از حضور در زندانها دوره های آموزشی در تمامی زندانهای استان برگزار می شود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان صبح روز گذشته دکتر محمد علی عرب به منظور بررسی وضعیت ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای و تقویت و گسترش دوره های مهارتی برای زندانیان استان به دیدار مدیر کل زندانها و اقدامات تامینی و امنیتی استان رفت .

محمد علی عرب در این نشست گفت: اهمیت اجرای دوره های آموزشی در زندانهای استان ما را مصم کرده تا ظرفیت آموزشی دوره های خود را در سال ۱۴۰۰ قریب به ۱۰۰ افزایش دهیم .

وی افزود در سال ۱۳۹۹ در زندانهای استان ۱۱۵ هزار و ۶۰۰ نفر ساعت دوره آموزشی اجرا شده که در تعهدات ۱۴۰۰ این رقم ۲۲۴ هزار و ۸۹۰ نفر ساعت پیش بینی شده است .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در این دیدار ضمن بررسی تفاهم نامه منعقد شده در جلسه قبلی با اداره کل زندانها و اقدامات تامینی و امنیتی استان گفت : برای دستیابی به افزایش ۱۰۰ درصدی تعهدات نیاز به مشارکت نیروهای متخصص آموزش دیده جهت ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای یک نیاز ضروری است لذا تقاضا داریم که ظرفیت نیروهای حاضر در آن اداره کل برای امر آموزش مورد رصد قرار گیرد .

مدیر کل زندانها و اقدامات تامینی و امنیتی استان نیز در این نشست هم اندیشی از مساعدت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تقدیر نمود و تقاضا کرد به منظور تقویت ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای در زندانهای استان اجرای دوره های خیاطی ، کارآفرینی و کسب و کار نیز در برنامه ها پیش بینی شود .

غلامرضا روشان گفت : در راستای همکاری متقابل شرایطی محیا خواهد شد کمبود نیروی انسانی در بخش های خدماتی مراکر آموزش فنی و حرفه ای استان با حضور زندانیان بند باز جبران شود .

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx