ثبت ۲۲ درخواست تاسیس آموزشگاه آزاد ثمره ساده سازی مراحل کسب موافقت نامه اصولی تاسیس آموزشگاه آزاد در استان

دسته بندی :
از ابتدای دریافت نامه وزیر کار و تایید رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور که کمتر از یک ماه از آن نگذشته ۲۲ درخواست تاسیس آموزشگاه آزاد در حرفه های مختلف در استان خراسان جنوبی به ثبت رسیده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی ،مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی ضمن بیان این خبر گفت : آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای با توجه به ویژگی های خاص خود در گسترش فرهنگ مهارت آموزی و تربیت نیروی کار نقش بسزایی دارند .
محمد علی عرب گفت : با توجه به دستور صدور موافقت نامه اصولی متقاضیان تاسیس آموزشگاه آزاد، “فقط در سه روز” توسط وزیر محترم و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور این مهم در ادارات کل پیگیری و شرایط ساده سازی دریافت موافقت نامه اصولی در دستور کار قرار گرفت .
وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۹۶ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در استان خراسان جنوبی فعال می باشد که با اعلام شرایط جدید تا کنون ۲۲ تقاضای جدید به آموزشگاههای آزاد استان در حال اضافه شدن می باشد و روال ثبت درخواست ها ادامه دارد .
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اظهار داشت : از ابتدای سال جاری تا کنون هزار و ۷۷۱ زن و ۸۰۸ مرد در ۶۵۳ دوره آموزشی در آموزشگاههای آزاد استان داوطلب فراگیری مهارت در ۲۰ رشته آموزشی شده اند .
وی ادامه داد : با حضور این افراد در مجموع ۵۷۱ هزار و ۴۶ نفر دوره آموزش اجرا شده است .
محمد علی عرب به تنوع حرفهای مورد درخواست اشاره کرد و گفت : از جمله درخواست های ثبت شده در یک ماه گذشته می شود به آموزشگاههای مدیریت صنایع ، خدمات حقوقی ، الکترونیک ، امور اداری و مالی و بازرگانی ، گردشگری و …. اشاره کرد .
وی گفت متقاضیان تاسیس آموزشگاه آزاد در استان جهت کسب اطلاعات بیشتر ضمن امکان کسب راهنمایی از این اداره کل می توانند به وب سایت این اداره کل به نشانی sktvto.ir مراجعه نمایند .

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx