دادستان استان پای میز گسترش فرهنگ مهارت آموزی در زندانها

دسته بندی :
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با حضور در جلسه هم اندیشی گسترش آموزشهای فنی و حرفه ای در زندانهای استان پای میز گسترش فرهنگ مهارت آموزی نشست .


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، حجت الاسلام نسایی ضمن تاکید بر اهمیت و جایگاه مهارت آموزی در مسیر تولید گفت : در سال ۱۴۰۰ همه ما باید تلاش کنیم با همت جهادی چرخ کار بچرخد و آبادانی و رونق اقتصادی کشور محقق شود .
وی افزود : فنی و حرفه ای جایگاه ویژه ای برای تامین شغل افراد دارد و عنایت به این مهم با توجه به سند تحول قوه قضائیه مبنی بر کمک به خانواده زندانیان و کاهش مشکلات این قشر تفاهم نامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و اداره کل زندانها اقدامات تامینی و تربیتی استان منعقد شد تا در سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۷۰۰ زندانی با فراگیری مهارت،خود آغاز گر فرصت دوباره زندگیشان برای کسب روزی و داشتن یک زندگی سالم باشند .


در این جلسه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت : یکی از موارد مهم و حیاتی در امر آموزشهای فنی و حرفه ای تکیه بر اصل انعطاف پذیری آموزشهاست .
وی ادامه داد : هم اکنون مراکز فنی و حرفه ای استان مخاطبان گسترده ای در همه ی گروه ها دارند که زندانیان استان نیز از آن جمله اند .
دکتر محمد علی عرب تطابق آموزشها با نیاز بازار کار و ارزش جهانی استانداردهای فنی و حرفه ای را از دیگر پتانسیل های موجود ذکر کرد و گفت : سیاست سازمان ما بر این مهم است که برای رونق تولید در بحث آموزشها حسب نیازهای منطقه ای حرکت کنیم و هر جا نیاز آموزشی وجود داشته باشد ورود کرده و به اجرای آموزش بپردازیم .
محمد علی عرب گفت : با انعقاد این تفاهم نامه و همراهی مجدانه مقام عالی قضایی استان ،سعی خواهیم کرد در زندانها کارگاههای ثابت داشته باشیم و از فرصت مانع زدایی در امر آموزش مهارت به این قشر نهایت بهره برداری را انجام دهیم .
وی با اشاره به را اندازی مرکز تخصصی کسب و کار در آینده ای نزدیک گفت : در کنار مهارت های سخت در کارگاههای اموزشی از این پس مهارتهای نرم دررخصوص ورود به بازار کار ، ریسک پزیری و ایجاد کسب و کار نیز به سبد مهارت کارآموزان مراکز فنی و حرفه ای افزوده خواهد شد .

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx
()
x