در اولین شورای مهارت شهرستان نهبندان در سال ۱۴۰۱ مطرح شد : مهارت آموزی به عنوان مولفه اصلی اشتغال اولویتی است که همراهی همه ارگانها را می طلبد .

دسته بندی :

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در اولین شورای مهارت شهرستان نهبندان در سال ۱۴۰۱ از اهمیت مهارت آموزی در ایجاد اشتغال سخن گفت و با طرح سخن مقام عظمای ولایت در خصوص پنچه های کار آمد گفت : تقویت و توسعه مهارت آموزی اصلی ترین راه دستیابی به اشتغال پایدار در سطح جامعه است که نیاز به مشارکت آحاد مردم دارد .
حسن کامرانی فرد گفت : مردم باید مهارت را با شناخت کافی در خانوار خود داشته باشند و این اولویت در صدر برنامه های مهارتی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در سال ۱۴۰۱ است .
وی به تقسیم بندی ۱۹ گروه هدف مهارتی در برنامه های سازمان فنی و حرفه ای کشور اشاره کرد و گفت : ما برای همه متقاضیان مهارت آموزی برنامه داریم .

حسن کامرانی فرد به برنامه ریزی در راستایی تحقق شعار سال به استقرار چند شرکت دانش بیان در این اداره کل اشاره کرد و گفت : به منظور تجاری سازی ایده ها تمامی امکانات کارگاهی ما در اختیار شرکت هاست و این مهم در شهرستانها نیز مورد نظر است .
وی گفت : در راستای تقویت و ترویج وسیع تر مهارت آموزی در سطح استان برنامه ریزی های لازم جهت استفاده از مربیان افتخاری فراهم گردیده و متقاضیان مشارکت در این امر می توانند از دوره های تخصصی مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در مرکز تربیت مربی کرج برخوردار شوند .
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان استفاده از ظرفیت خیرین مهارت را، راهکار دیگری برای توسعه مهارت آموزی معرفی کرد و گفت : در مناطق محروم استفاده از ظرفیت خیرین می تواند بسیاری از موانع را رفع کند .
حسن کامرانی فرد به راه اندازی ۳ کارگاه مهارتی جدید در شهرستان و تجهیز و بروز رسانی سایر کارگاههای مهارتی اشاره کرد و گفت : با توجه خاص به دپارتمان معدن نهبندان نیت ما بر این است که در این شهرستان شاهد ظهور یک شاخص مطرح کشوری در امر مهارت آموزی نیروی متخصص بخش معدن باشیم .

وی گفت : تا کنون بیش از ۱۰ میلیارد تومان تجهیزات در این دپارتمان مستقر شده است و پیگیری های موثر در سطح استانی و کشوری برای تحقق یک دپارتمان ملی در حال انجام است .
حسن کامرانی فرد از پیگیری های انجام شده در خصوص لزوم الزام نیروهای شاغل در بخش معدن به مهارت آموزی سخن گفت و اعلام کرد : هم اکنون برنامه ریزی ۱۰۰ دوره مهارتی تخصصی برای شاغلین بخش معدن در استان خراسان جنوبی و رضوی با همکاری ایمیدرو در حال انجام است .
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان از طرح های مهارت آموزی این سازمان همچون مهارت آموزی در محیط واقعی کار ، مراکز جوار کارگاهی ، پادگانها و … سخن گفت و اظهار داشت : در حال حاضر صدور مجوز آموزشگاه آزاد سه روز و صدور گواهینامه مهارت ۷ روزه شده است .
وی ادامه داد : تقویت مهارت آموزی در حوزه های مختلف را با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود دنبال می کنیم .
کامرانی فرد نیاز سنجی مهارتی و توجه به مشاغل آینده و آینده مشاغل را مهم خواند و گفت : برای دستیابی به اشتغال پایدار نباید از نیازهای شغلی جدید غافل باشیم .

در این شورا فرماندار نهبندان نیز با اشاره به اهمیت مهارت آموزی گفت : ما باید طوری برنامه ریزی کنیم که هر خانه یک کارگاه اشتغال باشد .
وی از نیاز توجه به مهارت آموزی در ساختن آینده گفت و اظهار داشت : اهمیت مهارت آموزی می طلبد که در این مهم هم جهادی عمل کنیم و از ظرفیت مهارتی همه دستگاهها بویژه دانشگاهها بهره برداری نماییم .
وی به نقش مهارت در کاهش آسیبهای اجتماعی اشاره کرد و گفت : هم اکنون نسخه مشاوره مناسب برای بسیاری از خانواده های آسیب دیده اجتماعی مهارت آموزی است .

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx