دستیابی به توسعه استان خراسان جنوبی با تکیه بر مهارت آموزی

دسته بندی :
خراسان جنوبی دارای پتانسیل ها و مواهب بیشماری است که حلقه مفقوده بالفعل کردن این ظرفیت های بالقوه توانمند سازی نیروی انسانی با تکیه بر مهارت آموزی است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی ضمن بیان این مطلب گفت : برای رسیدن به توسعه پایدار که از رهگذر ثروت آفرینی مبتنی بر دانش و مهارت آموزی به دست می آید به سمت حکم رانی خوب حرکت کنیم .

حسن کامرانی فرد گفت : با تکیه بر توانمندیهای موجود و قدرت بخش خصوصی و ارتباط مستمر با سازمان های مردم نهاد می توان نتیجه های خوبی در تقویت فرهنگ مهارت آموزی گرفت .

وی ادامه داد : تا کنون استفاده لازم از ظرفیت سمن ها صورت نگرفته است .سمن ها محدودیت های بخش دولتی و مشکلات بخش خصوصی را ندارند .

وی افزود : چنان چه بتوانیم این رابطه را ایجاد کنیم گامی مهم در توسعه پایدار و کم کردن آلام شهروندان برداشته ایم و خواهیم توانست از میزان بیکاری نشات گرفته از آن بکاهیم .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی گفت : یکی از اولویت های من در سال های آتی حرکت به سمت اثر بخشی بیشتر آموزش های مهارتی و تحقق آن خواهد بود و این مهم میسر نمی شود مگر اینکه مجموعه ای پویا پاسخگو و کارکنان همدل داشته باشیم .

وی ادامه داد و گفت : در صورت تحقق این مهم خواهیم توانست دو اصل و پایه دیگر در حکمرانی خوب را با تجهیز مراکز و تامین امکانات و ارائه آموزشها در دورترین نقاط کشور داشته باشیم .

حسن کامرانی فرد گفت : برای تحقق ماموریت های سازمان اهتمام به نقش موثر مربیان در امور پژوهشی و تصمیم گیری ها توجه به رفع مشکلات و کمبودهای مراکز فنی و حرفه ای خواهیم داشت .

وی اضافه کرد : ایمان کامل به گذر از آموزش های سنتی و ورود به آموزشهای نوین و دانش بنیان را داریم .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به همرزی استان با کشور افغانستان به استفاده از ظرفیت مرز و قابلیت اجرای مهارت در قالب دیپلماسی مهارت اشاره کرد و گفت : تامل با کشور افغانستان در دستور کار ما خواهد بود .

وی تاکید کرد : با گفتمان صراحت صداقت و شفافیت و صمیمیت و همراهی همه به این دستاورد ها خواهیم رسید .

2 1 رای
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx