دپارتمان معدن ضرورتی برای توسعه معادن استان

دسته بندی :
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی از پیگیری های انجام شده در تجهیز و راه اندازی دپارتمان معدن نهبندان خبر داد .


به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان دپارتمان معدن نهبندان را برای توسعه معادن استان ضرورتی مهم و اساسی خواند.
وی ادامه داد : در نشستی که با مدیر عامل ایمیدرو ، نماینده مردم شریف نهبندان و معاون آموزشی سازمان در تهران داشتیم پس از استماع دیدگاه های دکتر نخعی نماینده مردم نهبندان و دکتر شاه پسند معاون آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ضرورت های احداث دپارتمان ملی معدن تشریح گردید .
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی گفت : در حال حاضر بیش از ۱۳۰۰ نفر از شاغلین بخش معدن استان در شهرستان نهبندان مشغول به فعالیت هستند و این در حالی است که تا کنون فقط ۱۰ درصد از معادن استان مورد بهره برداری قرار گرفته است .


وی افزود : معادن نقطه قوت استان خراسان جنوبی هستند و توجه و توسعه آن می تواند به تنهایی بار اقتصادی استان را به دوش بکشد .
محمد علی عرب با اشاره به ویژگی های جغرافیایی استان گفت : خراسان جنوبی کریدور ارتباطی شمال به جنوب و شرق به غرب است و این مهم می طلبد که آموزشهای مهارتی در خصوص تعمیر ماشین آلات معدنی و تعمیر تجهیزات معدنی در اولویت قرار گیرد .
وی افزود : نیازسنجی ها در منطقه و استانهای هم جوار حاکی از خلا موجود در تربیت نیروی انسانی ماهر و تکنسین های خبره در موارد یاد شده می باشد .
محمد علی عرب امکان استفاده از ظرفیت های شبانه روزی مرکز نهبندان را برای جذب کارآموز متقاضی از سایر استانها مهم خواند و گفت : داوطلبان مهارت آموزی از سراسر کشور می تواند با حضور در دوره های آموزشی پیش بینی شده نیاز مهارتی استان خود را تامین نمایند .
وی ادامه داد : در همین راستا مقرر شد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان پورپوزال تحقیقاتی لازم در تشریح ضرورت های تجهیر دپارتمان معدن نهبندان را تدوین نموده و تا دو هفته آینده این موضوع در کارگروهی متشکل از این اداره کل ،سازمان نظام مهندسی معدن ،خانه صنعت و معدن ایران و اداره کل آموزش ایمیدرو بررسی و زمینه های عملیاتی شدن آن توسط این شرکاء مشخص گردد .

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx