روابط عمومی با فرهنگ سازی در حوزه آموزشهای فنی و حرفه ای باید جهادگرانه برای خروج مهارت از غربت تلاش کند .

دسته بندی :
همزمان با هفته ارتباطات و روابط عمومی جلسه هم اندیشی در حوزه روابط عمومی استان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد .

در این جلسه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با تاکید بر اهمیت جایگاه روابط عمومی گفت : با توجه شرایط کنونی جامعه و نیاز به تعامل بیشتر با گروههای هدف روابط عمومی باید جهادگرانه برای خروج مهارت از غربت تلاش کند .
وی ابزارهای مهم آینده نگری و بحران ستیزی را مبنای توسعه روابط عمومی خواند و گفت : همکاران فعال در حوزه روابط عمومی باید با آینده نگری شرایط جامعه را سنجیده و در تبیین سیاست های ملی و منطقه ای تاثیر گذارباشند .
دکتر محمد علی عرب ادامه داد : ویروس نحس کرونا شرایطی را ایجاد کرد که در کنار تنگناهای اقتصادی و محدودیت های تحریم می بایست از ظرفیت روابط عمومی ها در صف اول بحران ستیزی با تعریف مهارت و توانمندیهای سازمان بهره جست .
وی افزود : برای این که جایگاه و ارزش واقعی مهارت متجلی شود باید ویترین سازمان که در واقع حوزه روابط عمومی است به طرز شایسته طراحی و انسجام یابد که با مرور عملکرد آن بشود اعتبار سازمان را به درستی به نمایش گذاشت .
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به نقش اساسی حضور در رسانه های اجتماعی و فضای مجازی گفت : لازمه جامعه امروز ارائه فوری ،هماهنگ و مستدام اطلاعات در فضاهای موجود اطلاع رسانی است که با ایجاد یک ارتباط دو سویه می تواند جریان ساز و ایده آفرین باشد .
وی ارتباط روابط عمومی با خبرگزاریها ،مطبوعات و صدا و سیما را یکی از موارد اساسی انعکاس هویت سازمان در سیمای جامعه دانست و گفت : باید در ایجاد تعامل با پایگاه های اطلاع رسانی گام های محکم تری برداشته شود تا در سایه حضور آگاهانه و هوشمند روابط عمومی، جریان سازی مهارت با حرکتی سریع تر و توام با پیشرفت همسو شود .
دکتر محمد علی عرب موارد مرتبط با حوزه کار روابط عمومی را که در سخنان همکاران استان مطرح شود را مورد بررسی قرار داد و گفت : توجه به نیازهای طرح شده در واقع اهتمام به ارائه تصویر واقعی از سازمان است لذا همه ی دست اندرکاران امر در حوزه های مختلف برای اجرایی شدن آن همچنان که در سخنان رییس محترم سازمان متبلور بود اقدام خواهند کرد .
در ادامه معاون آموزش و پژوهش اداره کل با اشاره به پتانسیل های مهارتی مربیان استان گفت : امر آموزش همکاران دخیل در روابط عمومی ها در دستور کار قرار گرفته و اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت .


در این نشست مشورتی همکاران مراکز نهبندان ، فردوس ، قاین ، بیرجند و درمیان به نمایندگی سایر همکاران سخنانی مطرح کردند .
ریس مرکز نهبندان با اشاره به ارزش و جایگاه خاص روابط عمومی گفت : روابط عمومی هنر و علم اجتماعی است که درون و برون سازمان را بهم مرتبط می کند .
مهندس مالدار اختصاص پست سازمانی مرتبط و آموزش نیروهای متخصص را از دغدغه های موجود این حوزه دانست و گفت : ایجاد انگیزه در بین همکاران قطعا روابط عمومی را قوی و کارآمد تر خواهد کرد.
ریس مرکز قاین روابط عمومی را هویت ساز و انعکاس دهنده چهره ی سازمان دانست و گفت : لازم است برای معرفی سازمان و فرهنگ مهارت در خصوص تقویت روابط عمومی در مراکز اهتمام بیشتری صورت گیرد .
مهندس محمد حسن مظلوم کمبود تجهیزات و اعتبارات در کنار نداشتن نیروی متخصص و با انگیزه را ضعف موجود خواند و گفت : لزوم تقویت اطلاع رسانی جایگاه روابط عمومی را خاص کرده و باید به طور ویژه دیده شود .
ریس مرکز آموزش فنی و حرفه ای درمیان نیز چند شغله بودن همکاران روابط عمومی را در اثربخشی این واحد مخاطره دانست و گفت : روابط عمومی حجم بالایی از نیازهای اطلاع رسانی را می بایست پوشش دهد که لازمه آن اختصاص نیروی مشخص است .
ریس مرکز برادران بیرجند گفت : روابط عمومی با ایجاد تعامل دوسویه با جامعه هدف می تواند در جذب مخاطبین مهارت اثر گذار ی خاص داشته باشد .
مهندس حسین دانش گفت : قطعا معرفی قابلیت ها و توانمندیهای مجموعه مراکز استان می تواند به عنوان یکی از وظایف روابط عمومی منشا تحول در بسیاری امور گردد .
وی گفت : انعکاس کامل و دقیق اخبار و رویدادهای مراکز در سطح جامعه، انگیزه ساز است و این مهم نباید از دید جستجوگر روابط عمومی پنهان بماند .
ریس مرکز خواهران بیرجند نیز با تاکید بر نقش آفرینی هنرمندانه روابط عمومی گفت : تقویت تجهیزات و اعتبارات می تواند ایتن هنر را در خدمت اهداف آموزشی مراکز قرار دهد.
مهندس زهرا شاهرخی گفت : اگر روابط عمومی بدون دغدغه های موجود در امور اطلاع رسانی مراکز ورود کند قطعا اطلاع رسانی سازنده خواهد توانست مهارت را در سبد زندگی خانوار ما تبدیل به یک اصل نماید .

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx