سرپرست فرمانداری نهبندان در دیدار مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی مطرح کرد؛لزوم حرکت جامعه به سمت مهارت آموزی

دسته بندی :

به گزارش روابط عمومی مرکز ؛مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان خراسان جنوبی با مهندس ایروانی سرپرست فرمانداری نهبندان دیدار و پیرامون مسائل کاری گفتگو کردند.

مهندس ایروانی در این دیدار گفت: تحرک جامعه به سمت مهارت آموزی لازم، وظیفه دستگاه های متولی است.

سرپرست فرمانداری نهبندان در دیدار با مدیرکل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی گفت: ظرفیت های فنی و حرفه ای شهرستان را بررسی کرده ایم باید از همه قابلیت های موجود برای توانمندی مهارتی جامعه هدف استفاده کنیم .
ایروانی با بیان اینکه بانوان، خانواده را مدیریت و پرورش می دهند، گفت: علاوه بر این ها باید مهارت های بانوان را افزایش دهیم چراکه عدم مهارت آموزی؛ فقر فرهنگی است. و تحرک جامعه به سمت مهارت آموزی لازم ،وظیفه دستگاه های متولی است.

وی افزود: مهارت های لازم شهرستان نهبندان در راستای توسعه شهرستان باید احصاء و برای آن برنامه ریزی کرد.

مدیرکل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی هم در این دیدار، اظهار کرد: همه ی ما بر این باوریم که باید برای برون رفت از شرایط کنونی تلاش مضاعفی داشته باشیم و قطعا مهارت آموزی بسیاری از مشکلات تولید و اشتغال را رفع می کند.

کامرانی فرد با بیان اینکه رشته های نوینی همانند تعمیر موتور انژکتوری، تعمیر کولر، استفاده ازانرژی خورشیدی و … را ایجاد کرده ایم که در شهرستان ها به صورت چرخشی در حال آموزش است، گفت: اگر رشته مناسبی هماهنگ با توانمندیها و قابلیت های شهرستان نهبندان شناسایی شود ؛ فنی و حرفه ای این آمادگی را دارد تا آموزش های لازم را برگزار کند.

وی گفت: سه کارگاه جدید در نهبندان در حوزه خودروهای دو گانه و دست سازهای چوبی ایجاد کرده ایم و کارگاه های مهارتی دیگر هم بر اساس نیاز شهرستان می توانیم راه اندازی کنیم.

مدیرکل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با بیان اینکه در دپارتمان ملی معدن نهبندان در حال پذیرش متقاضی مهارت آموزی هستیم، افزود: تامین هزینه های دپارتمان را پیگیریم و از سوی دیگر در بحث کمبود مربی در حال رایزنی جذب نیروی واجد از استانهای دیگر هستیم تا در اسرع وقت فعالیت آموزشی دپارتمان معدن نهبندان آغاز شود .

کامرانی فرد با بیان اینکه استقبال حوزه معدن از کارگاه های مهارتی آموزشی فنی و حرفه ای باید تقویت شود ، گفت :تشکیل شورای مهارت در شهرستانها را پیگیری می کنیم تا با استفاده از بازوی اجرای شهرستانها با قوت و قدرت بیشتر مهارت آموزی را تقویت نماییم واعتبارات مهارتی و برنامه های آموزشی سایر دستگاه ها را در جهت ارتقاء سطح مهارت افراد به کار گیریم .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در پایان این دیدار گفت: در حوزه اشتغال یکی از ابزارهای مهم و ضروری مهارت آموزی است و مهارتی نیست که ایجاد آن در چهار چوب برنامه های آموزش فنی و حرفه ای پیش بینی نشده باشد .

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx