مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی در مصلی نمازجمعه مرکز استان با ارائه گزارشی  وضعیت مهارت آموزی ، طرحها و برنامه های این حوزه را به حاضرین معرفی نمود .

دسته بندی :

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی در مصلی نمازجمعه مرکز استان با ارائه گزارشی  وضعیت مهارت آموزی ، طرحها و برنامه های این حوزه را به حاضرین معرفی نمود .

ظهر جمعه این هفته مدیر کل موزش فنی و حرفه ای استان پیش از خطبه های نماز جمعه با ارائه گزارشی مبسوط از طرحها برنامه ها و پتانسیل های مهارت آموزی در کشور سخن گفت .

حسن کامرانی فرد از اهمیت مهارت آموزی در امر اشتغال گفت و اظهار داشت : استان خراسان جنوبی دارای ۱۹ مرکز دولتی و ۲۸۸ آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای می باشد .

وی ادامه داد : این اداره کل هم اکنون برای ۱۹ گروه هدف هم گام با سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به ارائه مهارت آموزی مشغول می باشد که ماحصل تلاش ۴ ماهه نخست امسال مهارت آموزی ۱۰ هزار هم استانی ماست .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان به تشریح گروههای هدف مهارت آموزی پرداخت و گفت : هم اکنون در بحث آموزش دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی طرحهای جامعی در حال برگزاری است که طرح نخلستان ویژه دانشجویان از این طرحها می باشد .

وی گفت : ۱۲۳۰ استاندارد مشاغل نوین و دانش بینیان با محوریت فن آوری اطلاعات به منظور ارتقاء ظرفیت مهارت آموزی دانشجویان معرفی شده که راستای حمایت از واحدهای نو آور و استارت تاپ ها بسیار کار آمد می باشند .

ولی به اجرای دورهای ۵۴۰ ساعته ویژه دانشجویان اشاره کرد و گفت : هم اکنون ۹ مرکز جوار دانشگاهی در استان داریم که در کنار مراکز دولتی و بخش خصوصی در ترویج مهارت آموزی دانشجویان نقش آفرین هستند .

حسن کامرانی فرد گفت : قطعا پایه و اساس مهارت آموزی در سنین نوجوانی بسیار تاثیر گذار است لذا در گروه هدف دانش آموزان نیز ما دو طرح جدید پسران آچار به دست و دختران کدبانو را در سراسر استان اجرائی نموده ایم تا دانش آموزان از اوقات فراغت خود برای مهارت آموزی بهر گیرند .

حسن کامرانی فرد از آموزش نیروی کار ماهر در مراکز جوار کاگاهی و بین کارگاهی استان گفت و بیان نمود : مراکز جوار کاگاهی و بین کارگاهی با امکان استفاده از خط تولید کارخانجات استان زمینه مناسبی برای تربیت نیروی کار ماهر فراهم نموده است .

وی ادامه داد : هم اکنون مرکز جوار کارگاهی کویر تایر در مرکز استان به عنوان یک مرکز مقتدر مهارت آموزی دایر و در امر تربیت نیروی کار در حوزه صنعت لاستیک در سطح کشور بسیار موفق عمل نموده است .

حسن کامرانی فرد گفت : نیاز به شناخت مشاغل آینده و آینده مشاغل این ضرورت را ایجاد کرده که مهارت آموزی همگام با مشاغل در سطح بازار کار پیش رود لذا مهارت آموزی در محیط واقعی کار به عنوان یک راهکار ویژه مدنظر می باشد تا با استفاده از توانمندیها و تجهیزات بروز کارگاههای محیط واقعی کار در امر مهارت آموزی تسریع شود .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان به دو دپارتمان ملی معدن و گوهر تراشی در استان اشاره کرد و گفت :در مرکز نهبندان دپارتمان معدن استقرار یافته و مرکز شبانه روزی برای ارتقاء مهارت نیروی کار بخش معدن دایر می باشد .

وی ادامه داد : دپارتمان گوهر تراشی و گوهر شناسی فردوس نیز از سراسر کشور متقاضی آموزش دارد لیکن با توجه به قابلیت های ویژه سنگ های قیمی و نیمه قیمتی در استان در شهرستانهای خوسف ، سربیشه ، زیرکوه  و … مراکز فنی و حرفه ای دوره تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی را برگزار می کنند .

حسن کامرانی فرد از حضور جهادی همکاران خود در روستاهای محروم استان گفت و ادامه داد : در ۴ ماهه نخست امسال بیش از ۱۰۰۰ ارائه خدمت جهادی توسط کارکنان این اداره کل در زمینه های مختلف شامل : تاسییسات ، جوشکاری ، تعمیر لوازم خانگی ، خیاطی و … برای اهالی روستاها به صورت رایگان انجام داده اند .

وی گفت از آنجایی که ترویج مهارت آموزی در صدر برنامه های این اداره کل است گفت : از اول امسال ۹ تفاهم نامه استانی برای ترویج آموزشهای فنی و حرفه ای برنامه ریزی شده تا با یاری دستگاههای همکار و استفاده از پتانسیل های استان مهارت آموزی توسعه یابد .

گفتنی است میز خدمت و پاسخگویی به سوالات مردمی در مصلی نمازجمعه با حضور حداکثری همکاران اداره کل ، مراکز شهر بیرجند برگزار شد  .

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx