مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان در آیین افتتاح نمایشگاه مرکز خواهران بیرجند :مهارت آموزی باید در سبد خانوار ها قرار گیرد

دسته بندی :
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با بیان اینکه جریان سازی مهارت در دستور کار است گفت: تلاش می شود مهارت آموزی جزو سبد خانواده ها باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، محمدعلی عرب در مراسم افتتاح نمایشگاه مهارت های فنی و حرفه ای مرکز خواهران بیرجند اظهار داشت: هفته مهارت فرصتی برای معرفی ظرفیت های فنی و حرفه ای و ارائه برنامه های انجام شده است.

وی افزود: این نمایشگاه نمونه ای از معرفی این برنامه ها است، که قرار است به صورت مجازی مورد بهره برداری شهروندان قرار گیرد تا با ظرفیت های این مجموعه آشنا شوند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی بیان کرد: شیوع ویروس منحوس کرونا کار ما را سخت کرده است و با وجود اینکه مجوز گرفته شده تا کارگاه ها با حضور کارآموزان برگزار شود اما به دلیل شیوع کرونا دلتا و نگرانی سلامت کارآموزان این کار را متوقف کرده ایم و آموزش ها به صورت مجازی برگزار می شود.

عرب با بیان اینکه امروز اشتغال مهمترین دغدغه کشور و از ابعاد مهم اقتصادی است که تاثیر زیادی در توسعه اقتصادی دارد تصریح کرد: برای ایجاد و توسعه اشتغال نیاز به مهارت است که در این راستا باید تلاش کنیم تا بحث مهارت آموزی فرهنگ سازی شود که در این راستا کارهای خوبی از سال های قبل آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه جریان سازی مهارت در دستور کار است خاطرنشان کرد: خانواده ها بدانند فرزندان آنان از همان دوره ابتدایی نیاز به مهارت دارند و اهتمام در این امر آینده آنان را استحکام خواهد بخشید .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه تلاش می شود مهارت آموزی جزو سبد خانواده ها شود یادآور شد: علاوه بر گسترش مهارت آموزی، کیفیت بخشی کار نیز مورد توجه است و تلاش می شود با برنامه ریزی های مختلف این مهم اجرا شود.

عرب اظهار داشت: همچنین تلاش می شود با هم افزایی با سایر دستگاه ها برنامه های مختلف آموزشی را داشته باشیم‌.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ما در ۱۸ بخش آموزشی فعالیت و در حوزه های مختلف فعالیت داریم تا آموزش های فنی و حرفه ای را به کارآموزان ارائه دهیم.

نفیسه نخعی، مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار داشت: مهارت آموزی می تواند یکی از راه های افزایش اشتغال پایدار و بازوی توانمند کشور در توسعه اقتصادی باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه فارغ التحصیلان دانشگاهی فاقد مهارت هستند اگر بتوانند در دوران دانشجویی، درس و مهارت را با یکدیگر تلفیق کنند می توانند در بحث اشتغال توانمند باشند.
زهرا شاهرخی رئیس مرکز خواهران بیرجند در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت :محصولات ارائه شده که نمادتوانمندی بانوان مهارت آموخته در کار گاههای این مرکز هستند در حوزه صنایع چرم، صنایع چوب، گوهرتراش، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی وفناوری اطلاعات می باشدکه هرساله با اجرای ۱۰ تا ۱۵ حرفه در هر کارگاه به متقاضیان آموزش داده می شود .

وی ادامه داد : یکی از بهترین کارهای که در این نمایشگاه به معرض نمایش گذاشته شده ساخت احجام و ظروف چرمی است که برندسازی شده است وبه ثبت ملی خواهد رسید.

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx