مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای :مهارت آموزی ۵۴۶ زندانی در استان خراسان جنوبی

دسته بندی :
546 زندانی در زندانهای استان در دوره های آموزشی مهارت آموزی که از سوی مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان اجرا شده دوره محکومیت خود را به فرصت مهارت آموزی و اشتغال بدل کردند .
زندان

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی “حسین خوش آیند” مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن اعلام این خبر گفت: از آنجا که بیکاری و فقدان مهارت یکی از علل گرایش به اعتیاد، بزهکاری و اعمال خلاف می باشد، بنابراین داشتن مهارت در فرد، ضمن ایجاد شرایط اولیه برای اشتغال، به تقویت شخصیت و منزلت اجتماعی فرد کمک می کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان در ادامه افزود: در این راستا سازمان آموزش فنی و حرفه ای طبق وظیفه قانونی و اهداف تعیین شده از طریق عقد تفاهم نامه با سازمان زندانها، به آموزش زندانیان در مراکز جوار زندان می پردازد.

مهارت آموزی زندانیان در کارگاههای آموزشی

حسین خوش آیند افزود:در ۹ ماهه اول سال جاری ۵۴۶ نفر از زندانیان استان با حضور در کارگاههای آموزشی یا مهارت آموزی در محیط واقعی کار آموزش های مهارتی را فرا گرفتند و برای آنان بیش از ۹۵ هزار نفر ساعت آموزش مهارتی اجرا گردیده تا با فراگرفتن آن این افراد آماده حضور در بازار کار پس از طی محکویتشان باشند .

وی ادامه داد : این افراد در ۳۶ حرفه متنوع در رشته های صنعت ساختمان ،کشاورزی ،تاسیسات ،برق ،صنایع خودرو ،صنایع دستی و صنایع غذایی در بیش از ۵۱ دوره آموزشی کسب مهارت کرده اند .

شایان ذکر است در حال حاضر در زندان بیرجند ،فردوس ،طبس ، قاین و نهبندان  دوره های آموزشی مهارت آموزی ب توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای برای زندانیان برگزار می شود .

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx