مرکز ثابت فنی و حرفه ای زندان مرکزی بیرجند افتتاح شد

دسته بندی :
روز گذشته با حضور استاندار، دادستان ،اعضای شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت کار ، مدیر کل زندانهای استان ، فرمانده سپاه انصار الرضا (ع)، فرماندار بیرجند مرکز آموزش فنی و حرفه ای ثابت شهید لاجوردی زندان بیرجند افتتاح شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی این مرکز با بیش ۱۲ کارگاه قابلیت آموزش ۱۲۰۰ نفر را در سال دارا می باشد .
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی ضمن اظهار این خبر در آیین افتتاح این مرکز گفت :
مرکز مهارت آموزی ثابت زندان بیرجند با بیش از ۴۰۰۰ متر مربع زیر بنا با هدف مهارت آموزی زندانیان زندان بیرجند و کاهش آسیب های اجتماعی به عنوان یکی از راهکارهای اساسی تحقق عدم بازگشت به جرم راه اندازی شده است .

✅در ادامه محمد علی عرب به شیوه های ارائه آموزش های فنی و حرفه ای اشاره کرد و گفت : در آموزش های فنی و حرفه ای بایستی اصولی از جمله آموزش بر اساس نیاز بازار کار ، توسعه مهارت آموزی براساس عدالت اجتماعی ، و پیاده سازی فرهنگ یادگیری نه صرفا آموزش رعایت شود .


وی افزود : ما به دنبال کارآموزی در محیط کار واقعی و همچنین به دنبال این هستیم که زمینه آموزش معتادان بهبودیافته فراهم شود .
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت :قطعا کسی که دارای مهارت باشد و بتواند از راه یادگیری حرفه ای به درآمد برسد در مواجهه با آسیب های اجتماعی و … مصون خواهد بود .
در انتها ملانوری استاندار خراسان جنوبی اجرای برنامه های اصلاح و تربیتی در زندان های استان را خوب ارزیابی کرد و گفت : اگر ما ادعا کنیم می توانیم جامعه ای را به وجود آوریم که هیچ جرم وجنایتی وجود نداشته باشد چنین چیزی امکان پذیر نیست اما می توانیم جامعه را به سمتی بیریم که کمترین زمینه تخلف در آن به وجود آید و این مستلزم این است که مشکلات اقتصادی افراد را که در راس تمام مشکلات قرار دارد از بین ببریم تا شاهد ورود یا بازگشت مجدد مددجویان به زندان نباشیم .
استاندار در پایان صحبت های خود ضمن تشکر از زحمات مدیرکل فنی و حرفه ای استان و مدیرکل زندان های استان گفت : قطعا استانداری در زمینه کمبودهای کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی زندان مرکزی ، کمک خواهد کرد .
گفتنی است کارگاه های صنایع دستی ، قالی بافی ،خیاطی ، ارایشگری ، جوشکاری ، برق ،تاسیسات ، تعمیر خودرو ، نقاشی ساختمان ،چوب و … از جمله کارگاههای است که از این پس به صورت ثابت در این مرکز دایر خواهد بود

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx