معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری: مهارت در عبور از شرایط ناشی از تحریم ها، نجات دهنده و راه گشاست

دسته بندی :
معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با حضور در جمع فعالان مهارت آموزی بخش دولتی و خصوصی تأکید کرد: مهارت در عبور از آسیب های اقتصادی ...

معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با حضور در جمع فعالان مهارت آموزی بخش دولتی و خصوصی تأکید کرد: مهارت در عبور از آسیب های اقتصادی و اجتماعی ناشی از تحریم ها، نجات دهنده و راه گشاست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی ، هم زمان با هفته ملی مهارت با حضور معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و علی اوسط هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، وبینار بزرگداشت روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای و تشکل های صنفی آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای کشور، ۶ مرداد ماه در محل این سازمان برگزار شد که در استان خراسان جنوبی نیز با محور مشخص شده از سوی سازمان دنبال گردید.

بنا براین گزارش، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ضمن تبریک هفته ملی مهارت به تلاشگران مهارت آموزی در بخش دولتی و خصوصی گفت: مهارت یافتگان باید جایگاهی مانند فارغ التحصیلان دانشگاهی و حتی بالاتر را داشته باشند.

وی با بیان اینکه کشور در یک جنگ اقتصادی است، گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در گذر از شرایط دشوار تحریم ها و شیوع کرونا، نقش مهمی دارد.

ابتکار بیان کرد: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در اجرای طرح های توانمندسازی و مهارتی، آمادگی توسعه همکاری با سازمان آموزش فنی و حرفه ای را دارد.

وی افزود: خوشبختانه آقای هاشمی نگاهی ویژه به استفاده از مدیران زن دارد و خوشحالیم نقش زنان در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به گونه ای است که ۶۵ درصد موسسین و مربیان آموزشگاه های آزاد را زنان تشکیل می دهند.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در پایان گفت: باید تلاش کنیم مشکلات پیش آمده برای آموزشگاه های آزاد با طرح در هیأت دولت و در ستاد ملی کرونا حل شود.

علی اوسط هاشمی:

نقش مهارت در توانمندسازی زنان در برنامه هفتم توسعه کشور و بودجه ۱۴۰۰ به شایستگی دیده شود

هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ویدئو کنفراس تشکل های صنفی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد کشور، ۶ مرداد ماه، روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای گفت: ارتقای سهم بانوان توانمند در حوزه های مدیریتی در دستور کار سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است.

هاشمی با بیان این که اعطای جهانی عنوان زن قهرمان به خانم ابتکار، افتخار بزرگی برای دولت و مردم ایران است، گفت: حضور ایشان در جمع تلاشگران عرصه مهارت آموزی کشور، نشان دهنده بزرگی نگاهشان به ارزش مهارت بوده و مسرت بار است.

معاون وزیر تعاون در ادامه گفت: از دولت انتظار داریم به ارتقای وزن مهارت در توانمندی نیروی انسانی توجه بیشتری کند و مصوبه ای وضع نماید تا هیچ دستگاهی در حوزه تدوین استاندارد، آموزش و سنجش مهارت شاغلین خود، به جز سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، مستقیما ورود نکند.

وی تأکید کرد: نقش مهارت در حوزه تربیت نیروی انسانی به ویژه توانمندی زنان در برنامه هفتم توسعه کشور و بودجه ۱۴۰۰ به شایستگی دیده شود .

هاشمی ادامه داد: آمادگی داریم دپارتمان آموزش های فنی و حرفه ای را با همکاری نهاد زنان و خانواده ریاست جمهوری در مرکز تربیت مربی تشکیل دهیم.

هاشمی با تأکید بر نقش زنان در توسعه کشور تصریح کرد: توسعه بدون حضور زنان بی معناست.

وی با بیان اینکه ۱۹ هزار مربی زن در بخش دولتی و خصوصی فعالیت می کنند، گفت : این زنان سرمایه های کشور هستند و نشان می دهد که جامعه زنان، بودن در وضعیت فعال را خوب کشف کرده است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای در ادامه از آمادگی سازمان برای برپایی مسابقات مهارتی بانوان ابتدا در کشورهای اسلامی و سپس در سطح آسیایی و جهانی خبر داد.

هاشمی در پایان از تشکیل و فعال سازی شورای مهارت در استان ها سخن گفت و افزود: خوشبختانه استانداران به اهمیت موضوع واقف شده و اکثر آنها در هفته ملی مهارت شورای مهارت استان را برای پیگیری مصوبات تشکیل داده اند.

در این ویدوئو کنفرانس که نخعی مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری نیز حضور داشت خالدی رئیس انجمن صنفی آموزشگاههای آزاد استان به ایراد سخن پرداخت .

در پایان با اهدای لوح از سوی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای از پیشکسوتان تشکلهای صنفی آموزشگاههای آزاد و انجمن های صنفی برتر استان هماهنگ به سراسر کشور تقدیر به عمل آمد.

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx