معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی: آموزش فنی و حرفه ای نقش عمده ای در کاش بیکاری در استان دارد

دسته بندی :
صبح امروز5 مرداد ماه نشست ویدیو کنفرانس بزرگداشت روز ملی مهارت و تجلیل از برترین های آموزش فنی و حرفه ای در سال 98 برگزار شد.

صبح امروز۵ مرداد ماه نشست ویدیو کنفرانس بزرگداشت روز ملی مهارت و تجلیل از برترین های آموزش فنی و حرفه ای در سال ۹۸ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در این جلسه که با رعایت شیوه نامه های مبارزه با ویروس کرونا برنامه ریزی شده بود ابتدا مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با مراکز ارتباط گرفته و هفته ملی مهارت و کارآفرینی را به همکاران تبریک گفته و به تشریح خلاصه وضعیت آموزشهای فنی و حرفه ای در سطح استان پرداخت .

حسین خوشایند در این جلسه از روسای مراکز خواست به صورت مستقیم گزارش مختصری از وضعیت مراکز خود به حاضرین در این نشست مجازی ارائه دهد .

مهمان ویزه این نشست که به صورت مجازی به مراسم ارتباط گرفته بود در ابتدای سخنانش از همه فعالان عرصه مهارت آموزی در سطح استان تجلیل کرد و هفته ملی مهارت و گراآفرینی را تبریک گفت .

مشیر الحق عابدی ادامه داد : اقدامات اموزش فنی و حرفه ای استان در راه اندازی مراکز زندان ،پادگان ، صنایع ،دانشگاه و … بسیار شایسته است و می تواند در راستای تربیت نیروی فعال برای مجموعه های کاری بسیار تاثیر گذار باشد .

وی افزود : امید است با همت ویژه و پشتیبانی از بخش خصوصی برای ایجاد مراکز مهارتی بتوان با حمایت بخش خصوصی به توسعه برنامه های آموزش فنی و حرفه ای دست یافت .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی با بیان این که تا کنون شاهد عملکرد مثبتی از اقدامات آموزش فنی و حرفه ای در سطح استان بوده ایم بیان کرد :سازمان فنی و حرفه ای می تواند در بحث صنایع دستی و ۱۱ رسته شغلی برای ایجاد ۳ هزار شغل در استان نسبت به باز آموزی آموزش ها اقدام کند .

عابدی با تاکید بر اینکه آموزش های فنی و حرفه ای باید مستدام و مداوم باشدو از طریق این آموزشها در راستای آموزش برتر برای نتیجه مطلوب تر اقدام کنیم ،تصریح کرد : با توجه به این که در استان قابلیت های ویژه ای برای کار آفرینی وجود دارد و برخی از شهرستانها مانند فردوس که گزارش ریاست آن را گوش دادیم دارای ویزگی های تخصصی خاص هستند بهتر است در این زمینه بیشتر تلاش شود .

وی خاطر نشان کرد :همچنین تبلیغات برای حضور کار آموزان برای ایجاد کار آفرینی مهم است که ان شا ا… این امر مورد توجه قرار گیرد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری با اشاره به درخواست رئیس کانون انجمن صنفی آموزشگاههای اژاد استان مبنی بر حذف آموزش های موازی یاد آور شد : هر چه ما بخش خصوصی را در راستای افزایش توان آموزشی تقویت کنیم در این امر موفق تر خواهیم بود .

عابدی با بیان این که بخش خصوصی باید در بحث آموزش ابتدا نیاز بازار کار را در نظر بگیرد اظهار داشت : خوشبختانه با پیگیری استاندار خراسان جنوبی بحث کمبود فضای آموزشی در استان رو به اتمام است .

وی افزود : ان شا ا.. در پایان امسال و یا نهایتا پایان دولت در خصوص حل مشکلات حرفی برای گفتن خواهیم داشت و بسیاری از مشکلات موجود مرتفع خواهد شد .

وی گفت : استان خراسان جنوبی برای چهار دوره متوالی حائز رتبه در کاهش نرخ بیکاری بوده است و این مهم حاصل تلاش جمعی و بخش بزرگی از آن وابسته به همکاران آموزش فنی و حرفه ای است که مهارتهای مورد نیاز را به کارجویان ارائه نموده اند .

عابدی با تاکید بر امر به روز رسانی کارگاه ها گفت : آموزشها باید بر اساس نیاز بازار طراحی شود .

وی به همکاری و تلاش کارکنان مراکز فنی و حرفه ای در بحث مبارزه با کرونا و تولید ماسک اشاره کرد و این اقدام ارزشمند را ستود .

در ادامه جلسه از منتخبین مهارت در سال ۹۸ تقدیر شد .

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx