معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: مهارت‌آموزی سربازان از اولویت‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور است

دسته بندی :
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در اولین جشنواره سرباز ماهر، کارآمدی و اشتغال گفت: از میان ۱۹ گروه مخاطب مهارت آموزی، یکی از مهم ترین آنها نیرو‌های مسلح و به ویژه سرباز‌ان هستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، غلامحسین حسینی نیا، با اشاره به ۱۹ گروه مخاطب مهارت آموزی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، خاطرنشان ساخت: یکی از مهمترین این گروه‌ها نیرو‌های مسلح و به ویژه «سرباز‌ان» هستند که دوره‌های مختلف مهارت آموزی برای آن‌ها برگزار می‌شود.

وی، ارائه آموزش های مهارتی را وظیفه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور مهارت آموزی برشمرد و گفت: ارائه آموزش های مهارتی به خصوص به جوانان یک عبادت بزرگ محسوب می‌شود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: همانطور که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر مهارت آموزی و توانمندی نسل جوان و به ویژه سرباران تاکید دارند، ما نیز همه توان خود را برای تحقق این امر مهم به کار گرفته‌ایم.

وی  با بیان اینکه ۴۰ دستگاه کشوری و لشگری برای مهارت آموزی نیرو‌های مسلح و سربازان بسیج شده‌اند، یادآور شد: ۱۲۰ هزار نفر در سال گذشته تحت آموزش های مهارتی قرار گرفته‌اند و در ۳ ماهه نخست سال جاری نیز ۳۷ هزار نفر از افراد زیر مجموعه نیرو‌های مسلح در ۷ هزار و ۳۰۰ کارگاه مهارت آموزی و با وجود تفاهم نامه‌ای که از قبل بین سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و دستگاه های اجرایی به امضا رسیده است، آموزش‌های مهارتی مختلف را فرا گرفته‌اند.

 بیش از ۶۰ درصد سربازان با مهارت‌هایی که در دوران سربازی فرا گرفته‌اند، وارد بازار کار شده‌اند

سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده انتظامی کل کشور در این مراسم اظهار کرد: افتخار ما این است که سردار قاسم سلیمانی سرباز واقعی ولایت بود و وصیت کرد بر روی سنگ مزارش هم این واژه را بنویسند.

وی تصریح کرد: مهارت آموزی سربازان که در هیچ جای دنیا و همچنین تا پیش از انقلاب سابقه ندارد و امروزه عموم سرباز‌ان در جایگاه خود مهارت‌های مختلف را فرا می‌گیرند.

جانشین فرمانده انتظامی کل کشور خاطرنشان کرد: آموزش مهارت‌های زندگی و همچنین مهارت فداکاری برای برقراری امنیت و آرامش از دیگر مهارت‌هایی است که سربازان در طول سربازی یاد می‌گیرند.

سردار رضایی اضافه کرد: بیش از ۴ هزار کارگاه مهارت آموزی در مجموعه فراجا وجود دارد و بیش از ۶۰ درصد سربازان با مهارت‌هایی که در دوران سربازی یاد گرفته‌اند، پس از آن وارد بازار کار شده‌اند.

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx