معیشت مردم باید در راس کار باشد و مهارت آموزی حرف اول سبد معیشت است .

دسته بندی :
سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی اولین سفر استانی خود در سال 1401 را از شهرستان خوسف و دیدار با فرماندار این شهرستان آغاز کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ،در این دیدار فرماندار خوسف گفت : معیشت مردم باید در راس کار باشد و مهارت آموزی حرف اول سبد معیشت مردم است .

وی با بیان این مطلب که ،مردم در انتظار تحول هستند و حق مردم است که بهترین و شایسته ترین خدمات به آنان ارائه شود گفت :شهرستان خوسف علی رغم پتانسیل های بالا نیازمند توجه و حمایت است و باید ظرفیت های موجود را برای رفاه مردم به نحوه شایسته به کار گرفت .
وی در ادامه اظهار کرد : در راه خدمت به مردم باید دغدغه مسیریابی را برای حفظ شان فرهنگی و علمی این شهرستان داشت و در امر مهارت آموزی توجه به قابلیت های شهرستان در تنظیم سند مهارت آموزی باید مورد توجه بوده و مهارتهای لازم در استفاده از سنگهای قیمتی و معادن و صنایع دستی شهرستان مورد توجه قرار گیرد .


محمد علی ایمانی افزود :وظیفه مراکز فنی و حرفه ای است تا با ظرفیت های بومی برای ایجاد اشتغال تلاش نمایند و قطعا شرط اول کارآفرینی مهارت آموزی مبتنی بر پتانسیل های شهرستانهاست .
وی همچنین با تاکید بر این مسئله که ،امید به زندگی و رفاه در سایه مهارت آموزی میسر است
قول همکاری را در زمینه توسعه مهارت آموزی داد و گفت : فرهنگ سازی برای مهارت آموزی را باید مورد توجه قرار داد و در این راه اینجانب هم پای کار خواهم بود .

فرماندار خوسف خواهان ایجاد فرصت های مهارتی نو شد و گفت : خلاقیت و ابتکار مهارتی شرایط تحقق شعار سال را ممکن می کند.
در این دیدارسرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن بیان توانمندیهای مهارتی شهرستان خوسف گفت : مهارت های فنی و حرفه ای در معیشت مردم و کاهش آسیب های اجتماعی امری ضروری و حیاتی است و در این راه فرهنگ سازی مهارت نیاز به یک جهاد و اراده همگانی دارد .

وی گفت : با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۱ توسط مقام عظمی ولایت عزم ما بر این است که با ورود به حوزه آموزشهای نوین و دانش بنیان در نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی به طریقی برنامه ریزی کنیم که در مسیر تحقق ” تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین ” باشد .
سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان به تدوین سند مهارتی برای شهرستانها اشاره کرد و گفت : هدف این است که در اولین قدم های سال نو حداقل ۵۰ درصد توسعه مهارت آموزی را داشته باشیم .

وی گفت : با تنظیم سند مهارتی در شهرستانهای استان با توجه به قابلیت های بومی آن منطقه مهارت آموزی در سطح استان بصورت کارشناسی شده و هدفمند خواهد بود .
مهندس کامرانی فرد ادامه داد : در همه شهرستانها برنامه ریزی برای اجرای برنامه های سال ۱۴۰۱ در حال انجام است و پیگیری و تامین تجهیزات لازم در حال بررسی و اجرا می باشد.

وی در ادامه از مرکز آموزش فنی و حرفه ای خوسف بازدید و با مربیان و همکاران مرکز دیدار نمود .

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx