مهارت آموزی باعث کاهش چشم گیر بازگشت زندانیان به زندانها می شود .

دسته بندی :

مدیر کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان که به همراه جمعی از همکاران خود برای تبریک انتصاب مدیر کل و تاکید بر همکاری در راستای تقویت مهارت آموزی در زندانهای استان به دیدار حسن کامرانی فرد آمده بود .

غلامرضا روشان مدیرکل زندان های استان خراسان جنوبی در ابتدای این جلسه ضمن تبریک ماه رجب و ولادت امام علی علیه سلام انتصاب کامرانی نیا را به عنوان مدیر کل فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی را تبریک گفت.
روشان در ادامه صحبت های خود از خدمات صورت گرفته توسط اداره کل فنی و حرفه ای در زندان های استان خراسان جنوبی تشکر کرد.

مدیر کل زندانهای استان خراسان جنوبی آماری از اقدامات صورت گرفته در زندان ها را ارائه کرد.

در ادامه این جلسه الله بخش نیک نام جانشین مدیرکل و معاون سلامت اصلاح و تربیت زندان های استان خراسان جنوبی ضمن تبریک اعیاد و انتصاب گفت: امروز خوشحال می‌شویم جوانی را می‌بینیم که جای تخلف دارد مهارت آموزی میکند تا بتواند کسب درآمد حلال داشته باشد.
نیک نام در ادامه صحبت های خود گفت: این مهارت آموزی ها در زندان بسیار مفید بوده و تا حد زیادی مانع بازگشت مجدد زندانیان به زندان می‌شود.
جانشین مدیرکل و معاون سلامت اصلاح و تربیت زندان های استان خراسان جنوبی در ادامه چند خاطره در همین خصوص بیان کرد و گفت این کاری که شما انجام میدهد کار مقدسی است.
نیک‌نام با نقل سخن از مقام معظم رهبری افزود باید به سمت و سویی برویم که هرکس در این جامعه دارای شغل باشد و به کمک همدیگر باعث کاهش آسیب های اجتماعی شویم.
در ادامه نیک نام ضمن اشاره به وضعیت معیشتی اکثر خانواده زندانیان درخواست کرد که تمام توان خود را برای مهارت آموزی و اشتغال زندانیان بکار ببرید و صحبت های خود را به پایان رساند.

زنگنه مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان خراسان جنوبی در ادامه این جلسه گفت: بنیاد تعاون هدفش اشتغال زندانیان است و از آموزش های فنی و حرفه که برای زندانیان در حال برگزاری است موجب توانمندی زندانیان شده است تشکر کرد.

یحیی بخشی مسئول اشتغال و حرفه آموزی زندان های استان خراسان جنوبی ضمن ارائه آماری از اقدامات صورت گرفته در زندان های استان خراسان جنوبی از مربیان و مسئولین فنی و حرفه ای تشکر کرد.
بخشی مسئول اشتغال و حرفه آموزی زندان های استان خراسان جنوبی در ادامه درخواست هایی برای بهتر انجام شدن آموزش های های فنی و حرفه ای ارائه کرد.

در ادامه این جلسه دکتر ابراری مسئول مرکز ثابت فنی و حرفه ای مستقر در زندان مرکزی بیرجند سخن گفت:
: رویکرد مدیریت جهادی مدیرکل و پرسنل زندان های استان خراسان جنوبی بسیار قابل تقدیر است.
مسئول مرکز فنی و حرفه ای مستقر در زندان مرکزی بیرجند گفت این رویکرد خوب مدیریتی به ما هم منتقل شده است و خدمت به این گروه آسیب پذیر را بسیار خوب دانست.
دکتر ابراری سپس درخواست هایی برای بهبود عملکرد مرکز ثابت فنی و حرفه ای مستقر در زندان مرکزی بیرجند را ارائه کرد و صحبت های خود را به پایان رساند

در ادامه این جلسه حق پرست معاون آموزشی فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی ضمن تشکر از حضور پرسنل اداره کل زندان های استان خراسان جنوبی از اقدامات و همراهی بین اداره کل زندان های استان خراسان جنوبی و اداره کل فنی و حرفه ای تشکر کرد و گفت: باید همه دست به دست هم بدهیم تا قبل از اینکه وارد به زندان شود فرد داری مهارت و شغل باشد تا در این خصوص و پیشگیری از آسیب های اجتماعی اقدام کنیم.

حق پرست در ادامه صحبت های خود گزارشی از اقدامات صورت گرفته در اداره کل فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی ارائه کرد.

معاون آموزشی اداره کل فنی و حرفه ای اعلام داشت باید به کوشیم ظرفیت آموزش های فنی و حرفه ای را در زندان ها بالا ببریم.
در ادامه حسن کامرانی فرد ضمن سپاس از حضور مدیر کل زندانهای استان و تیم همراهشان بر اهمیت مهارت آموزی به عنوان ابزار مهم و اساسی در پیشگیری از وقوع جرم تاکید کرد و برای مبارزه با وقوع جرم باید افراد آسیب پذیر را با تمام توان به سمت و سویی مهارت آموزی سوق دهیم .

وی با اشاره به بخشی از سخنان مقام عظمای ولایت در خصوص تاکید بر توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای گفت : برای گسترش آموزشهای فنی و حرفه ای در زندانهای استان مصمم هستیم اگر چه معضل کمبود مربی گاهی ما را با دشورای مواجه می کند ولی با تمام توان بدنبال یافتن رفع این نقص هستیم .

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx