مهارت آموزی با ساختن پنچه های کارآمد موثر ترین راهکار در تولید و ایجاد اشتغال

دسته بندی :
مهارت آموزی و توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای با ساختن پنچه های کارآمد در خدمت تولید و اشتغال است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان روز گذشته سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای در دیدار فرماندار شهرستان بیرجند ضمن بیان این مطلب گفت :در سال ۱۴۰۱ اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان با رویکرد اساسی توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای به منظور توانمند سازی جامعه هدف اشتغال سیاست گذاری های خود را مشخص و با تاسی از سخنان مقام معظم رهبری در ترویج مهارت آموزی و توجه به پنچه های کارآمد آموزشهای مهارتی در استان را آغاز نمود .

حسن کامرانی فرد گفت : توجه معظم له به تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین سرلوحه ماست و در این راه ضمن انجام آموزشهای نوین و مورد نیاز تولید، تمام امکانات و توانمندیهای خود را در اختیار شرکتهای دانش بنیان قرار خواهیم داد .

وی به عزم راسخ در بروزرسانی تجهیزات کارگاههای مراکز استان در سال جدید اشاره کرد و اظهار داشت :بر طبق نیاز سنجی های انجام شده کار برای توسعه مهارتهای جدید در استان آغاز شده است

سرپرست اداره کل استان گفت : مراکز مهارتی استان در کنار آموزش نیروی انسانی برای دستیابی به اشتغال و کاهش آسیب های ناشی از آن در سطح جامعه اقدامات دیگری در کمک به تولید و صنایع و … انجام می دهد .
وی به هوشمند سازی موتورخانه و کنترهای آب و برق با هدف صرفه جویی در مصرف انرژی توسط مربیان این اداره کل در مرکز تخصصی برق بیرجند اشاره کرد و گفت : تمام امکانات و توانمندیهای مراکز استان در کنار آموزش پای کار پژوهش هستند .

در این دیدار فرماندار شهرستان بیرجند با ضروری خواندن آموزشهای مهارتی در توسعه استان گفت : نگاه مدبرانه رهبر انقلاب در سال جدید به تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین است که بی شک محصول و ثمره مهارت آموزی است .
علی فاضلی فرد مهارت آموزی به همه افراد جامعه را مهم دانست و گفت : آموزش سربازان و توجه به آموزش افراد شاغل در صنوف مختلف و دانشجویان می تواند در ایجاد اشتغال و رفع معضل و آسیبهای ناشی از بیکاری کارساز باشد .
وی ضمن اعلام آمادگی فرمانداری شهرستان در حمایت از توسعه آموزشهای مهارتی گفت : شهرستان بیرجند یک سوم جمعیت استان را داراست که نیازمند سیاست گذاری خاص در توسعه مهارت آموزی است .

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx