همزمان با ۲۹ فروردین ماه روز ارتش جمهوری اسلامی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی خبر داد : مهارت آموزی ۳ هزار و ۵۱۸ سرباز وظیفه در سطح استان در سال ۱۴۰۰

دسته بندی :

در سال ۱۴۰۰ در سطح استان خراسان جنوبی ۳ هزار و ۵۱۸ سرباز وظیفه با شرکت در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای یک مهارت را فرا گرفتند .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همزمان با روز ارتش جمهوری اسلامی و ارج نهادن ایثار و رشادت نیروهای مسلح گفت : با فرصت های ایجاد شده در سال گذشته ۵۱۴ هزار و ۲۶۰ نفر ساعت دوره اموزشی برای سربازان وظیفه در سطح استان اجرا شده است .

حسن کامرانی فرد گفت : از این تعداد ساعت اموزش ۲۹۷ هزار نفر ساعت در آموزش در محیط واقعی کار و مابقی در کارگاههای آموزشی اجرا شده است .

وی توجه به اجرای حرفه های جدید و مورد نیاز بازار کار و استفاده از ظرفیت استاد کاران مهارتی را از جمله برنامه های این اداره کل برای تقویت مهارت آموزی در بین سربازان وظیفه استان دانست و گفت : اکنون شرایطی برنامه ریزی شده که هر سرباز وظیفه پس از اتمام دوره خدمت خود صاحب یک مهارت و مسلط به انجام یک کار و حرفه باشد .

حسن کامرانی ادامه داد : در سال ۱۴۰۰ تعداد ۹۶ حرفه مورد اقبال سربازان وظیفه استان بوده که آشپز سنتی ،برقکار ساختمان ،سرویس و نگهداری خودرو ، پیرایش گر مردانه ،تعمیر کار برق خودرو ،کارور icdlجزوه پر تعداد ترین دوره های برگزار شده بوده اند .

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx