نخستین آموزشگاه فنی و حرفه ای تراشه طراحان و تعمیرکاران فردا در خراسان جنوبی افتتاح شد

دسته بندی :
همزمان با هفته ملی مهارت در مراسمی با حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی و تنی چند از مسئولان، نخستین آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای تراشه طراحان و تعمیرکاران فردا در خراسان جنوبی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، عصر دوشنبه همزمان با هفته ملی مهارت با حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی و تنی چند از مسئولان، نخستین آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای تراشه طراحان و تعمیرکاران فردا در بیرجند افتتاح شد.

این آموزشگاه در حوزه های آموزش های تخصصی الکترونیک، برق، کنترل و ابزار دقیق، آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی بیمارستانی، دندان پزشکی، آزمایشگاهی، آموزش تعمیرات لوازم خانگی و … فعالیت دارد.

محمدعلی عرب، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آموزشگاه فنی و حرفه ای تراشه طراحان و تعمیرکاران فردا، نخستین آموزشگاهی است که در سطح استان و همچنین در سطح استان های مجاور با این رویکرد فعالیت خود را آغاز می کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی بیان کرد: این آموزشگاه در حوزه های برق، الکترونیک، ابزار دقیق، تعمیرات تجهیزات پزشکی و بیمارستانی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی، تعمیر موبایل و تبلت و آموزش طراحی مدار و آموزش تحلیل داده ها در حوزه های گسترده ای فعالیت خواهد داشت.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی اعتبار هزینه شده برای افتتاح این آ موزشگاه را تاکنون ۸۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و بیان کرد: گروه های مختلف سنی می توانند از آموزش های این آموزشگاه بهره مند شوند.

عرب تصریح کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای نیز نهایت همکاری را با این آموزشگاه خواهد داشت تا بهترین خدمات ارائه و زمینه ای برای اشتغال کار آموزان و متقاضیان فراهم شود.

وی از وجود ۱۸۹ آموزشگاه آزاد در خراسان جنوبی خبر داد و خاطرنشان کرد: این آموزشگاه ها در حوزه های مختلف فنی، صنعتی، خدماتی، فرهنگ و هنر و کشاورزی مشغول فعالیت هستند وهمچنین ۵ آموزشگاه دیگر نیز در حال طی کردن مراحل قانونی برای صدور مجوز هستند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با بیان اینکه هرچه حوزه های فنی ما بیشتر باشد میزان خدمت رسانی به مردم بیشتر می شود یادآور شد: به دنبال جریان سازی مهارت هستیم تا مهارت جزو سبد خانواده ها شود و تلاش می شود مسیر را از سمت مدرک گرایی به سمت مهارت آموزی سوق دهیم.

2.5 2 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx