نشست نهایی سازی «چارچوب صلاحیت حرفه ای ملی ایران» برای طرح در هیئت دولت در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار شد

دسته بندی :
با حضور دبیر شورای عالی نظام جامع آموزش و تربیت فنی وحرفه ای کشور، معاونان، مشاور و مسئول دبیرخانه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی و نمایندگان دستگاه های اجرایی نشست نهایی سازی چارچوب «چارچوب صلاحیت حرفه ای ملی ایران» برای طرح در هیئت دولت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، این نشست با حضور غلامحسین حسینی نیا، دبیر شورای عالی نظام جامع آموزش و تربیت فنی وحرفه ای کشور، نماینده معاونت حقوقی ریاست جمهوری، رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی، معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت، معاون آموزش، مدیر کل فنی و حرفه ای و کار و دانش وزرات آموزش و پرورش، مشاور و مسئول دبیرخانه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی، دبیر کارگروه صلاحیت حرفه ای موسسه کار و تامین اجتماعی و مدیر کل معاونت منابع انسانی وزارت نفت ۴ آبان ماه سال جاری در محل دفتر ریاست برگزار شد.

بنا براین گزارش، در آغاز این نشست، حسینی نیا، دبیر شورای عالی نظام جامع آموزش و تربیت فنی وحرفه ای کشور، با اشاره به اینکه این نشست، نخستین نشست دبیرخانه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی با رویکرد جدید است، گفت: تصویب نهایی چارچوب صلاحیت حرفه ای ملی ایران از برنامه های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و دبیرخانه شورای عالی نظام است که به جد دنبال می شود.

وی ادامه داد در نام این شورا واژه ملی گنجانده شده است که نشان از تعلق آن به تمامی مردم کشور و تأثیر آن در بهره وری کشور دارد.

دبیر شورای عالی نظام جامع آموزش و تربیت فنی وحرفه ای کشور از نمایندگان حاضر در جلسه خواست تا برای مقام ارشد دستگاه اجرایی خود، مطالب و مباحث مطرح شده در جلسه را به روشنی انتقال داده تا همراهی آنان را به دنبال داشته باشد.

در ادامه، مشاور و مسئول دبیرخانه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی سازمان، به ارائه پاورپوینتی از فرایند ۲ ساله طی شده جهت تدوین «چارچوب صلاحیت حرفه ای ملی ایران» پرداخت.

پس از ارائه دیدگاه حاضرین، کلیه اعضا بر تصویب سند مذکور اتفاق نظر کردند و متن مورد توافق پیشنهادی، «چارچوب صلاحیت حرفه ای ملی ایران» برای تصویب و قرارگرفتن در دستور کار دولت ارسال شد.

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx