هماهنگی و تعامل با دستگاههای اجرای برای تقویت فرهنگ مهارت آموزی دست آورد اساسی تشکیل شورای مهارت در شهرستانها است

دسته بندی :

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای فردوس با فرماندار شهرستان فردوس دیدار داشت

در این نشست مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن ارائه گزارش مختصری از وضعیت مراکز آموزشی موجود در شهرستان فردوس گفت : این شهرستان از پتانسیل های بالایی در بخش های مختلف گسترش فرهنگ مهارت آموزی برخوردار است که وجود دپارتمان تراش سنگهای نیمه قیمتی و قیمتی از اهم آن می باشد .

دکتر محمد علی عرب در ادامه به اهمیت تشکیل شورای مهارت در سطح شهرستانها پرداخت و گفت : در کنار فعالیت کمیته های اشتغال و برنامه ریزی و … حضور پررنگ شورای مهارت می تواند ابزاری باشد برای شهرستانها و مراکز تا بتوانند خدمات بهتر و یکنواخت ارائه نمایند .

وی گفت وجود تعامل با دستگاههای اجرایی شهرستان در شورای مهارت جلوی پیشروی موازی کاری در امر آموزش را می گیرد و با نیازسنجی درست از نیازهای شهرستان موجب رضایت مردم را فراهم می آورد .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همچنین بر تامل بیشتر با اصناف و اتحادیه ها در شهرستانها تاکید کرد و گفت : همکاران ما در مراکز آموزش فنی و حرفه ای با تجربه ،تحصیلات و شناختی که از بازار کار دارند می توانند در پیشبرد اهداف اتحادیه ها و اصناف تاثیر گذار بوده و این تامل موجب برکت شود .

فرماندار شهرستان فردوس نیز در این دیدار ضمن گرامی داشت ایام و تاکید بر دستاوردهای که با تقویت آموزشهای فنی و حرفه ای در جای جای کشور برای مردم ایجاد شده گفت :به مدد تلاشهای انجام شده مرکز فردوس که از اولین مراکز آموزش فنی وحرفه ای در سطح استان بوده پیشرفت های خوبی داشته و توانسته هم سو با نیازهای مردم پیش رود .

وی به تاثیرات مثبت راه اندازی دپارتمان سنگ های قیمتی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای فردوس اشاره کرد و گفت : این اقدام جلوی خام فروشی سرمایه های منطقه را گرفته و باعث می شود سود نهایی را مردم استان داشته باشند .

فرماندار فردوس در ادامه در خصوص ارائه اعتبارات UNDP از طریق اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و اداره کل صمت به دپارتمان گوهر تراشی مرکز قول مساعد داد .

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx