پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت هفته ملی مهارت

دسته بندی :
توسعه پایدار، متوازن و همه جانبه خراسان‌جنوبی به نیروهایی ماهر نیاز دارد تا بتوانند چرخ پیشرفت استان را با هزینه کمتر به حرکت در آورند و این مهم جز با توسعه آموزش‌ های مهارتی مقدور و میسر نیست.

“یکى از کارهایی که بر عهده‏ مسئولین دولتى است، توسعه‏ مهارت هاست، ما به علم احتیاج داریم، اما به پنجه‏ کارآمد هم احتیاج داریم”. مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

بر هیچ کس پوشیده نیست که رشد و توسعه اقتصادی با ایجاد اشتغال و کارآفرینی، ارتباطی مستقیم و تنگاتنگ دارد و از میان عوامل متعدد مؤثر در اشتغالزایی، نقش مهارت‌آموزی، بسزاتر و بسیار برجسته تر است.
بر اساس پژوهش های مسایل اجتماعی، نیروی انسانی کارا و ماهر، مهمترین مؤلفه پیشرفت و تعالی یک سازمان است، بنابراین توانمندسازی نیروی انسانی از طریق آموزش مهارت‌ های شغلی و تخصصی، می تواند به عرضه نیروی انسانی توانمند و ماهر منجر شده، افزایش بهره‌وری و کارایی شاغلین بخش‌های مختلف را به همراه داشته باشد.
خراسان‌ جنوبی، این سرزمین ناشناخته های فراوان، در کنار ظرفیت های بی نظیر خدادادی از جمله محصولات کشاورزی،
ذخایر معدنی و جاذبه های طبیعی منحصر به فرد، به داشتن نیروی انسانی خلاق، متعهد و توانا، بنام است و از پتانسیل های بسیار مهم آن، وجود جوانان تحصیلکرده ای است که هر کدام به سهم خود، می توانند نقشی مؤثر در پیشرفت و آبادانی این دیار داشته باشند.
عزم جدی استان و سیاست گذاری های صورت گرفته در ستاد توسعه خاوران برای بهره برداری هر چه بهتر و بیشتر از ظرفیت های این خطه با استفاده از پتانسیل شرکت‌های توسعه گرا، لزوم افزایش توانمندی آحاد مردم به ویژه جوانان خلاق و آماده به کار خراسان‌جنوبی را دوچندان کرده است.
بدون تردید توسعه پایدار، متوازن و همه جانبه خراسان‌جنوبی به نیروهایی ماهر نیاز دارد تا بتوانند چرخ پیشرفت استان را با هزینه کمتر به حرکت در آورند و این مهم جز با توسعه آموزش‌ های مهارتی مقدور و میسر نیست.
اینجانب ضمن تبریک “هفته ملی مهارت” و ششم مردادماه “روز ملی مهارت، کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای” به تمامی مدیران ، کارشناسان، مربیان و همه فعالان عرصه فنی و حرفه ای استان، از تلاش های انجام شده در راستای ترویج مهارت آموزی در خراسان‌جنوبی تشکر می کنم و امیدوارم با توسعه برنامه های مهارتی در مرکز آموزش های فنی و حرفه ای استان، هر فرد ساکن در خراسان جنوبی به زیور یک مهارت آراسته گردد و همه بتوانیم به فرمایش رهبر معظم انقلاب (حفظه الله تعالی)؛ “دست به دست هم، کارگاه عظیم ایران را هر روز پررونق تر سازیم”.

حمید ملانوری شمسی
استاندار خراسان جنوبی

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx