پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت هفته ملی مهارت و کارآفرینی

دسته بندی :
کارآفرینی یکی از عوامل مهم برای رسیدن به نقطه مطلوب اقتصادی است و بدون شک تلفیق مهارت، دانش و خلاقیت برای جوانان این مرز و بوم، زمینه ساز اشتغال مولد و پایدار توأم با کارآفرینی است که تأثیر بسزایی دارد.

کارآفرینی یکی از عوامل مهم برای رسیدن به نقطه مطلوب اقتصادی است و بدون شک تلفیق مهارت، دانش و خلاقیت برای جوانان این مرز و بوم، زمینه ساز اشتغال مولد و پایدار توأم با کارآفرینی است که تأثیر بسزایی در رشد و توسعه اقتصادی و توانمندسازی منابع انسانی دارد.

امروز کشور در مقطع سرنوشت سازی به سر می برد و بی گمان پویایی و اعتلای اشتغال و داشتن جامعه ای توأم با مهارت کار و کارآفرینی، در گرو توسعه و بسط آموزش های مهارتی است.

رسالت آموزش فنی و حرفه ای در تربیت نیروی کار ماهر و متخصص در بخش های مختلف صنعت، خدمات، کشاورزی و ارتقای مهارت های حرفه ای شاغلین و فارغ التحصیلان دانشگاهی و کارجویان شهری و روستایی نقش بسزایی در توسعه پایدار استان خواهد داشت.

با توجه به طرح های متعدد اشتغال زایی و توسعه ای در استان از جمله نهضت گلخانه ای، صنایع دستی، احداث مسکن شهری و روستایی و دهها طرح بزرگ و کوچک دیگر، آموزش فنی وحرفه ای در استان باید متناسب با نیازهای بازار کار حرکت کرده و آموزش هایی را ارائه نماید که در راستای اهداف پیش بینی شده، منجر به ایجاد شغل و تخصص در افراد گردد.
اینک در ایام هفته ملی مهارت و در آستانه ۶ مرداد «روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی وحرفه ای» ضمن گرامیداشت و تبریک هفته مهارت به همه تلاشگران عرصه مهارت آموزی، انتظار می رود دست اندرکاران این حوزه با اهتمام به ارزش های الهی و والای انسانی، به ترویج و تعالی فرهنگ مهارت آموزی و گسترش همه جانبه آن به عنوان ضرورت جدی رشد و توسعه استان توجه نموده و برنامه ها به گونه ای دنبال شود تا استان خراسان جنوبی در حوزه مهارت آموزی، ممتاز و پیشرو باشد؛ ان شاءالله.
محمد صادق معتمدیان
استاندار خراسان جنوبی

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx