چهارمین جلسه شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد

دسته بندی :
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی همزمان با هفته ملی مهارت چهارمین جلسه شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت تعاون کار و ...

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی همزمان با هفته ملی مهارت چهارمین جلسه شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در محل سالن اجتماعات اداره کل فنی و حرفه ای برگزار گردید .

در این جلسه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن ارائه گزارش فعالیتهای این اداره کل اظهارداشت: نظام آموزش کشور نظام رسمی و غیر رسمی است که در بحث غیر رسمی متولی اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای است.

وی افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای دارای گروه های ۱۸گانه ای اعم از متقاضیان مهارت آموزی، پادگان ها، زندان، شاغلین بنگاه های اقتصادی، روستاییان، عشایر، معتادین بهبود یافته، دانشجویان و غیره است.

حسین خوش آیند ارائه آموزش های کوتاه مدت، نبود محدودیت زمانی خاص در آموزش ها، اخذ گواهینامه بین المللی و ارائه آموزش ها به صورت دوره های ۳، ۶و ۹ماهه را از ویژگی های آموزش فنی و حرفه ای عنوان کرد.

وی تصریح کرد: سال گذشته ۳میلیون و ۷۰۰هزار نفر ساعت آموزش برای ۲۲هزار نفر دوره در سطح خراسان جنوبی انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: در ۴ماهه نخست سال جاری نیز با وجود ویروس کرونا آموزش ها به صورت مجازی و تلفیقی اجرا شده است که در این راستا ۴هزار و ۷۰۰نفر در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای شرکت کردند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی با بیان اینکه در بخش خصوصی ۷هزار و ۱۲۳نفر آموزش ارائه شده است یادآور شد: در ابتدای دولت تدبیر و امید در هر شهرستان یک پروژه تعریف کردیم که از این تعداد تنها ۲پروژه در شهرستان طبس با ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی و زیرکوه باقی مانده است.

خوش آیند با بیان اینکه با اتمام این پروژه ها از نظر زیرساخت فضای آموزشی در استان مشکلی نداریم اظهار داشت: یکی از برنامه های ما طرح جهادی خدمات فنی و مهندسی است که در این راستا سال گذشته ۱۱گروه با ۱۲۰نفر در ۹روستا خدمات فنی و مهندسی را به یک هزار و ۴۹۲نفر ارائه دادند.

وی از تولید ۳۳۰هزار ماسک و یک هزار گان در سال گذشته در بحث شیوع کرونا در مراکز خیاطی فنی و حرفه ای خبر داد و افزود: در سال جاری بروز رسانی تجهیزات مراکز آموزش فنی و حرفه ای در دستور کار است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی به طرهای سال جاری اشاره کرد و یادآور شد: طرح مهارت آموزی ویژه، طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی و راه اندازی مرکز تخصصی کسب و کار از جمله طرح های است که در سال جاری دنبال می شود

در پایان این نشست حاضرین از کارگاههای آموزشی مرکز شماره یک بیرجند بازدید و به مریبان شاخه گل اهدا کردند

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx