۷۵ روستا در سال ۱۴۰۰میزبان اجرای دوره‌های مهارتی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بودند

دسته بندی :
در سال ۱۴۰۰ اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در ۷۵ روستای استان دوره های مهارتی فنی و حرفه ای به صورت رایگان اجرا کرده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سرپرست این اداره کل با بیان این خبر گفت : در سال ۱۴۰۰ تعداد ۱ و ۳۹۴ نفر از ساکنین مناطق روستایی عشایری و مناطق محروم مرزی استان در ۷۷ دوره آموزشی مهارتهای فنی و حرفه ای ۳۱۲ هزار و ۴۱۵ نفر ساعت اموزش را فرا گرفتند .

حسن کامرانی فرد ادامه داد : در راستای توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای در مناطق روستایی ، عشایری و مناطق محروم مرزی در سال ۱۴۰۱ سند نیازسنجی آموزشی در شهرستانهای با همکاری اداره کل امور عشایر استان تنظیم شده تا افزایش ۵۰ درصدی برگزاری دوره های آموزشی در این گروه هدف محقق گردد .

وی شناسایی استعداد های برتر روستایی و کارآفرینان این حوزه را پس از برگزاری دوره های مهارتی از اقدامات ویژه برای این گروه هدف خواند و گفت : این اداره کل برای فراگیر شدن آموزشهای مهارتی در سطح استان بویژه مناطق روستایی از ظرفیت نهادهای حمایتی و خیرین مهارتی کمک خواهد گرفت تا مهارت در سبد همه خانوارهای استان جایگاه خود را در ایجاد اشتغال داشته باشد

2 1 رای
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx