۲۹ متقاضی جدید تاسیس آموزشگاه آزاد در صف انتظار مراحل اجرایی آغاز به کار

29 متقاضی جدید تاسیس آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در صف انتظار انجام امور مرتبط با تاسیس آموزشگاه آزاد در استان می باشند .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خرسان جنوبی از ثبت و تایید مجوز درخواست ۲۹ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای جدید در استان خبر داد .

حسین خوش آیند گفت : پس از وقفه دوساله در صدور مجوز تاسیس آموزشگاههای آزاد بر اساس اولین اصلاحیه دستورالعمل اجرایی آیین نامه نحوه تشکلیل و اداره آموزشگاههای آزاد که در مرداد ۹۹ تصویب نهایی شد کار قبول درخواست های تاسیس آغاز شد .

وی گفت : پس از دریافت درخواست های متقاضیان با در نظر گرفتن نیاز آتی استان و کسب نظر هیات نظارت از بین ۴۴ درخواست ثبت شده با درخواست ۲۹ متقاضی موافقت گردید که پس از بررسی شرایط اختصاصی و کسب نمره قبولی در آزمون و احراز شرایط لازم مراحل صدور پروانه تاسیس آغاز خواهد شد .

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به نقش آفرینی موثر حضور بخش خصوصی در تقویت آموزشهای فنی و حرفه ای و گسترش فرهنگ مهارت در راستایی مبارزه با بیکاری گفت : علی رغم همه ی محدودیت های کرونایی که از اول امسال بخش آموزش را بیشتر از سایر قسمت ها درگیر نموده است تعداد ۱۶۳۰ نفر متقاضی آموزش در آموزشگاههای آزاد استان بیش از ۳۳۰ هزار نفر ساعت آموزش را طی نموده اند .

وی ادامه داد: از بین درخواست های ارائه شده ، آموزشگاههای خدمات حقوقی ،ابزار دقیق ،نساجی ،طلاسازی ،گیاهان دارویی و .. از جمله موارد جدید یا کم تعداد در استان می باشد .

شایان ذکر است در حال حاضر ۱۶۸ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در سطح استان خراسان جنوبی فعال است .

0 0 رای ها
رای شما به این مطلب
مشترک
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه کامنت ها
0
برامون کامنت بزارید اگر دوست داریدx