تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

حضور بسیجیان ولایت مدار مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان در نشست بصیرت

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بشرویه: در ششمین روز هفته دفاع مقدس، نشست بصیرت عاشورایی بعداز نماز مغرب و عشاء با سخنرانی امام...

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بشرویه: در ششمین روز هفته دفاع مقدس، نشست بصیرت عاشورایی بعداز نماز مغرب و عشاء با سخنرانی امام جمعه محترم شهرستان حاج آقای معلمی در محل مسجد جامع شهرستان بشرویه با حضوربسیجیان ولایت مدار شهرستان برگزار شد..

حجت الاسلام معلمی به ابعاد گسترده ی دفاع مقدس اشاره کرد و عوامل مقدس شدن هشت سال جنگ با عراق را برشمرد و گفت: عنصر اولی که باعث شد دفاع ما مقدس شودخدا محوری و معنویت است.وقتی هدف از جنگ جلب رضایت خدا باشد این جنگ و دفاع مقدس می شود.

ین درست چیزی است که در قیام کربلا هم دیده میشود.وجود مقدس اباعبدالله الحسین وقتی حرکت میکند میگوید این کار من برای رضایت خداست برای اصلاح است.اینها باعث میشود که این حرکت مقدس شود.

عنصر دوم،حرکت و اقدام اجتماعی است.حرکت اباعبدالله الحسین علیه السلام یک حرکت اجتماعی است.وقتی ظلم و ستم را مشاهده میکند نمیتواند ساکت بشیند فریاد میزند:مثلی لا یبایع مثله! کسی مثل من با مثل یزید پلید بیعت نمی کند.در هشت سال دفاع مقدس مردم وقتی دین خودشان را در خطر دیدند احساس تکلیف کردند و دست خالی در مقابل دشمن ایستادند. سرگذشت شهید یوسف اللهی هم رزم سردار سلیمانی را بخوانید!

وقتی میبیند ظلم فراگیر شده در سن جوانی قیام میکند مبارزه میکند و میگوید وقتی ظلم را میبینم نمیتوانم ساکت باشم.احساس تکلیف کردن،قیام کردن.امرور ما خیلی نیاز داریم در این دفاع مقدس علیه دشمن مکار!

عنصر سوم،رنج و رثا است.نگاه کنید به کربلا همه اش رثا و عزا هست در عین حال افتخار است.شهید سلیمانی وقتی از همرزمان شهیدش یاد میکرد گریه میکرد.مادران شهدایی که چند فرزند خود را در راه اسلام داده اند رنج سختی کشیده اند.ما نمیتوانیم مادران و پدران شهدا را درک کنیم‌ و این عناصر که جمع شد این حرکت می شود دفاع مقدس.