تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

دوره آموزشی پرورش زنبور عسل در شهرستان بشرویه

مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان بشرویه باهدف فراهم نمودن بسترکارآفرینی، ایجاد اشتغال برای اولین بار دوره ی مهارتی پرورش زنبورعسل را در روستای کرند برگزار نمودند.

مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان بشرویه باهدف فراهم نمودن بسترکارآفرینی، ایجاد اشتغال برای اولین بار دوره ی مهارتی پرورش زنبورعسل را در روستای کرند برگزار نمودند.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان بشرویه: تعداد۸ نفر از جوانان روستای کرند مهارت های پرورش زنبورعسل را فراگرفتند.

مهدی حسنی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بشرویه در خصوص این رشته مهارتی گفت: زنبورداری شغلی با کمترین سرمایه گذاری با درآمدی مناسب می باشد. این روزها که مردم با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند انتخاب صحیح شغل همراه با کسب اطلاعات کافی در زمینه آن نقش بسیار حیاتی در استمرار شغل و موفقیت در آن دارد.
وی افزود: زنبورداری از مشاغلی است که نه تنها سرمایه و امکانات خاصی نیاز ندارد بلکه هم در راستای تولیدات داخلی و اقتصاد مقاومتی گام برداشته و هم درآمد مناسبی را برای شاغلان تامین خواهند کرد.

فراگیران در این دوره آموزشی که به مدت ۲۰۰ساعت به طول انجامید با انواع کندوها، شناخت انواع لوازم زنبورداری، نژادهای مختلف زنبور عسل، پرورش و تغذیه نوزادان، عمل موم دوزی و سیم کشی، روشهای جابجایی، آشنایی با تغذیه تکمیلی، روش طبق دادن، روش ادغام کردن کندوهای ضعیف و چگونگی تولید و پرورش ملکه آشنا شدند.

برپایه این گزارش یادگیری فرایند علمی پرورش زنبور و نحوه تولید عسل و نحوه مبارزه با انواع بیمارهای آن از دیگر سرفصل های این کارگاه آموزشی بود.

قابل ذکراست: فراگیران روستای کرند که موفق به کسب حدنصاب نمره قبولی و دریافت گواهینامه مهارت می شوند می توانند از مزایای و تسهیلات اشتغال زایی بهره مند شوند.