تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

آموزش های فنی و حرفه ای عامل اصلی توسعه روستایی است.

بخشدار مركزي شهرستان بشرویه با اشاره به اهميت ويژه مهارت آموزي در روستاها بيان داشت: آموزش هاي فني و حرفه اي عامل اصلي توسعه روستايي است.

به گزارش روابط عمومی مرکزآموزش ‌فنی ‌و ‌حرفه‌ای شهرستان بشرویه ، مهدی حسنی در دیدار با بخشدارمرکزی شهرستان بشرویه  با اشاره به اهمیت روستاییان و عشایر و نقش آنها در اقتصاد، اظهار داشت: جامعه روستایی، جامعه‌ای است کاملاً مولد و میراث‌دار هویت دینی و فرهنگی هر منطقه است که زندگی آنها بر مبنای بهره‌برداری از شرایط اقلیمی و طبیعی و با تکیه بر دامداری و کشاورزی بنا نهاده شده است.

معصومه عسکری به نقش مراکز آموزش فنی و حرفه ای در مهارت آموزی به روستائیان در جهت اشتغال و خود کفائی اشاره کرد و افزود: آموزش های مهارتی در روستاها موجب ارتقای دانش فرهنگی، اجتماعی، ایجاد فرصت های مناسب شغلی، افزایش تولید، افزایش درآمد روستاییان و تقویت بنیه اقتصادی آنان می شود.

بخشدار مرکزی شهرستان بشرویه گفت : طرح توانمندسازی و آموزش‌های مهارتی روستائیان، عشایر، مناطق محروم برای اشتغال پایدار و تولید با استفاده از پتانسیل‌ها و امکانات منطقه برنامه ریزی نمایید چون عشایر و روستائیان با بهره برداری از منابع طبیعی و منابع پایه ، نقشی بسیار مهم و حیاتی در تولید و اقتصاد کشور ایفا می‌کنند.

مهدی حسنی با اشاره به نقش و اهمیت آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه ای در فراهم سازی زمینه‌های اشتغال و بهره مندی از فرصت‌های آموزشی مناسب، در راستای فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه ای در مناطق روستایی، محروم و عشایری، اظهار کرد: یکی از راه‌های بارز تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی ، ایجاد کارگاه‌ها و مراکز تولیدی است و شاید تنها راه نیز همین باشد که به سمت توسعه کارگاه‌های تولیدی و با توسعه آموزش های مهارتی در روستاها حرکت کنیم.

حسنی ادامه داد: علی رغم محدودیت های بی شمار کرونایی مهارت آموزی با اجرای دوره های آموزش فنی و حرفه ای در مناطق روستایی مرزی و عشایری شهرستان معطل نمانده و گسترش آن به منظور رفع نیازها ایجاد شرایط اشتغال در مناطق روستایی و فراهم کردن فرصت های آموزشی برابر مورد توجه است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بشرویه تصریح کرد: آموزش مهارت در کنار آن چه که روستائیان و عشایر به طور سنتی آموخته اند، سبب می‌شود که آنها به توانمندی لازم دست پیداکرده و در این راستا هم اشتغال فعال ایجاد شود و هم چرخه اقتصاد بچرخد.

مهدی حسنی تصریح کرد: با توجه به حق بهره مندی کلیه ی روستاهای شهرستان از آموزش های مهارتی ،مشارکت ارگان های حمایتی مانند کمیته امداد ، بسیج سازندگی و بهزیستی در راستای هم افزایی و استفاده از ظرفیت ها جهت آموزش های مهارتی می تواند در توسعه آموزش ها مهارتی مفید باشد.