تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

اولین جلسه شورای مهارت شهرستان فردوس به ریاست فرماندار و با حضور مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی مرکز ، اولین جلسه شورای مهارت شهرستان فردوس به ریاست فرماندار و با حضور مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی و روسای ادارات برگزار شد.

در ابتدای جلسه یعقوبی ریاست مرکز با بیان اهمیت آموزش های مهارتی در توسعه کسب و کارها به تشریح آخرین دستورالعمل ها و توافقات جهت توسعه خدمات مهارتی پرداختند.

ایشان گفتند : در بحث شورای مهارت مولفه اصلی بحث اشتغال است و از اهداف شورای مهارت شناسایی امکانات و محدودیت ها ، بحث اسناد بالادستی ، فراهم سازی بسترهای آموزشی و مدیریت یکپارچه آموزش های فنی و حرفه ای ، نیازسنجی بسترهای مهارت های آموزشی است.

ایشان افزودند: در این راستا همفکری و تعامل ۲۴ دستگاه اجرایی ، جلوگیری از موازی کاری می تواند در بحث اشتغال راه گشا باشد .

در بحث عملکرد آموزشی مرکز فنی و حرفه ای شهرستان فردوس در سال ۱۴۰۰ ،با ۱۷ گروه هدف ، ۲۴۸۰۰۰نفر ساعت و ۱۴۵۰نفردوره آموزشی که ۸۰۵ نفر در بخش برادران و ۶۴۸ نفر در بحث خواهران با ۱۳۴ حرفه آموزشی بوده است . در سال ۱۴۰۰ ،۹۹۵ نفر در آزمون های مرکز شرکت نموده اند و ۶۹۴ نفر موفق به کسب نمره قبولی که شامل ۷۰ درصد خروجی و صدور گواهینامه از این آزمون ها بوده است .

در واحد آموزشگاه های آزاد ۶۵۰۰۰نفر ساعت و۳۱۱ نفر دوره آموزش داشته ایم .

ازاقدامات شاخص سال ۱۴۰۰ برگزاری اردوهای جهادی در روستای باداموک، محله جوادالائمه و شهرک صنعتی ، المپیاد ملی مهارت و راه یابی سه نفر از کارآموزان به مرحله کشوری این مسابقات، صدور دو مجوز مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه پیروزان و دانشگاه آزاد، پیگیری آموزش بین کارگاهی در کارخانه فرازپلیمر و نساجی

در ادامه روشن فرماندار شهرستان ضمن تشکر از ریاست مرکز فنی و حرفه ای در ارائه عملکرد مرکز گفتند : امسال که به نام تولید ، دانش بنیان ،اشتغال آفرین نامگذاری شده است توقع داریم مسئولین در پی عملیاتی کردن اشتغال درشهرستان به طور جد باشند.مردم به دنبال اشتغال واقعی هستند نه آماری و این مهم باید با برنامه ریزی پیش برود و به دنبال آن ساختارها و تشکیلاتی را ایجاد کنیم که این برنامه ها را تدوین و مدیریت کند.از همه ظرفیت های موجود استفاده کنیم و به سمت تحقق شعار سال حرکت نماییم.یکی از ساختارهای ذکر شده شورای مهارت است و دیگری کارگروه اشتغال و مجموع این دو ساختار کمک می کند تا مسیر را درست تشخیص دهیم و درست عمل کنیم.

در این جلسه کامرانی مدیرکل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی گفتند : در خصوص رویکردهای سال ۱۴۰۱ نظام آموزش فنی و حرفه ای جز مباحث مهمی است که در راستای توسعه پایدار و توانمند سازی نیروی انسانی در کنار سایر دستگاه ها ایفای نقش می کند.

ایشان برنامه های سال ۱۴۰۱ رابه شرح ذیل عنوان نمودند :

۱- ترویج و توسعه آموزش های مهارتی و معرفی آموزش های فنی و حرفه ای به همه گروه های هدف.

۲-استقرار شرکت های دانش بنیان ، که این مهم با در اختیار قراردادن تجهیزات و ابنیه و همکاری مربیان افتخاری شرکت های دانش بنیان و در اختیار قراردادن بستر آموزش این مربیان از امکانات مرکز تربیت مربی توسط سازمان فنی و حرفه ای بوده است .

۳- توسعه مراکز جوارکارگاهی ، کارآموزی در محیط کار واقعی.

۴- ارتقاء و تجهیز کارگاه های آموزشی و شناسایی ۵۵ رشته جدید در استان

۵- استفاده از پتانسیل بخش خصوصی و آموزشگاه های آزاد در پی تسهیل صدور مجوز پروانه تاسیس این آموزشگاه ها

۶- استفاده از ظرفیت خیرین

در ادامه جلسه هریک از اعضا نکاتی در خصوص برنامه های خود در حوزه مهارت آموزی بیان نمودند.

در پایان از برگزیدگان مسابقات ملی مهارت تقدیر به عمل آمد.