تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

برگزاری جلسه تفاهم نامه همکاری فنی و حرفه ای ، زندان‌ و میراث فرهنگی

به گزارش روابط عمومی مرکز ، جلسه تفاهم نامه همکاری‌ مشترک فنی و حرفه ای ، زندان‌ها و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با هدف توسعه اشتغال و حرفه آموزی در زندان‌ها و توانمندسازی زندانیان با حضور صداقت ریاست اداره میراث فرهنگی ، یعقوبی ریاست مرکز ، گرجیان موسس آموزشگاه آزاد در رشته گوهرتراشی و جامعی و محمدزاده جز فعالان حرفه گوهرتراشی برگزار شد .

در این جلسه صداقت ریاست اداره میراث فرهنگی گفت: در بازدیدهایی که از زندان داشتیم شاهد اقدامات خوب در حوزه اشتغال و حرفه آموزی بودیم و امیدوارم با توسعه همکاری ها بتوانیم در این زمینه هم افزایی خوبی داشته باشیم.

وی افزود: طبق بررسی ها و آمارهای موجود اشتغال در بخش صنایع دستی و هنرهای سنتی مورد توجه و علاقه بسیاری از زندانیان است و ما سعی می کنیم در این زمینه گام های اثربخشی برای حمایت از زندانیان و خانواده های آنان برداریم.

در ادامه یعقوبی ریاست مرکز، ضمن اشاره به نقش اشتغال در زندگی افراد به ویژه زندانیان امضای این تفاهم نامه را گامی در جهت کمک به اصلاح زندانیان و معاش خانواده‌های آنان عنوان کرد و امادگی مرکزآموزش  فنی و حرفه ای را جهت همکاری آموزشی در رشته گوهرتراشی در بخش دولتی و آموزشگاه های آزاد اعلام نمود ..

در این تفاهم نامه بر توسعه همکاری‌های متقابل در زمینه تامین نیروی انسانی، برگزاری کلاس‌های آموزشی و توانمند سازی زندانیان، ایجاد ظرفیت‌های فروش محصولات تولیدی زندانیان و… اشاره شد.