تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

برگزاری جلسه هم اندیشی در حوزه روابط عمومی استان به صورت ویدئو کنفرانس

به گزارش روابط عمومی مرکز ، در روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ ، جلسه هم اندیشی در حوزه روابط عمومی استان به صورت ویدئو کنفرانس با حضورمحمدعلی عرب مدیرکل فنی و حرفه ای استان ، حق پرست معاون آموزش و پژوهش اداره کل و جمعی از روسا و مسئولین روابط عمومی مراکز برگزار گردید .
در این نشست مشورتی همکاران مراکزفردوس ، نهبندان، قاین ، بیرجند و درمیان به نمایندگی سایر همکاران سخنانی مطرح کردند .حسن یعقوبی ریاست مرکز فردوس خواستار آموزش مسئولین مراکز استان شدند . ایشان هدفمند کردن تولیدات محتوای ویدئویی در بستر اشتغال شهرستان با برنامه های راهبردی را بسیار موثر دانسته  و قراردادن تجهیزات کاربردی در مراکز برای حفظ و ضبط اخبار و انتشار آن را بسیار مهم عنوان نمودند .

 در ادامه این جلسه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با تاکید بر اهمیت جایگاه روابط عمومی گفت : با توجه شرایط کنونی جامعه و نیاز به تعامل بیشتر با گروههای هدف روابط عمومی باید جهادگرانه برای خروج مهارت از غربت تلاش کند .
وی ابزارهای مهم آینده نگری و بحران ستیزی را مبنای توسعه روابط عمومی خواند و گفت : همکاران فعال در حوزه روابط عمومی باید با آینده نگری شرایط جامعه را سنجیده و در تبیین سیاست های ملی و منطقه ای تاثیر گذارباشند .
محمد علی عرب ادامه داد : ویروس نحس کرونا شرایطی را ایجاد کرد که در کنار تنگناهای اقتصادی و محدودیت های تحریم می بایست از ظرفیت روابط عمومی ها در صف اول بحران ستیزی با تعریف مهارت و توانمندیهای سازمان بهره جست .
وی افزود : برای این که جایگاه و ارزش واقعی مهارت متجلی شود باید ویترین سازمان که در واقع حوزه روابط عمومی است به طرز شایسته طراحی و انسجام یابد که با مرور عملکرد آن بشود اعتبار سازمان را به درستی به نمایش گذاشت .
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به نقش اساسی حضور در رسانه های اجتماعی و فضای مجازی گفت : لازمه جامعه امروز ارائه فوری ،هماهنگ و مستدام اطلاعات در فضاهای موجود اطلاع رسانی است که با ایجاد یک ارتباط دو سویه می تواند جریان ساز و ایده آفرین باشد .
وی ارتباط روابط عمومی با خبرگزاریها ،مطبوعات و صدا و سیما را یکی از موارد اساسی انعکاس هویت سازمان در سیمای جامعه دانست و گفت : باید در ایجاد تعامل با پایگاه های اطلاع رسانی گام های محکم تری برداشته شود تا در سایه حضور آگاهانه و هوشمند روابط عمومی، جریان سازی مهارت با حرکتی سریع تر و توام با پیشرفت همسو شود .
محمد علی عرب موارد مرتبط با حوزه کار روابط عمومی را که در سخنان همکاران استان مطرح شود را مورد بررسی قرار داد و گفت : توجه به نیازهای طرح شده در واقع اهتمام به ارائه تصویر واقعی از سازمان است لذا همه ی دست اندرکاران امر در حوزه های مختلف برای اجرایی شدن آن همچنان که در سخنان رییس محترم سازمان متبلور بود اقدام خواهند کرد .
در ادامه معاون آموزش و پژوهش اداره کل با اشاره به پتانسیل های مهارتی مربیان استان گفت : امر آموزش همکاران دخیل در روابط عمومی ها در دستور کار قرار گرفته و اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت .