تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

برگزاری جلسه گرامیداشت هفته بسیج با حضور همکاران در نمازخانه مرکز

به گزارش روابط عمومی مرکز، جلسه گرامیداشت  هفته بسیج  با حضور  همکاران مرکز و سخنرانی حجه الاسلام  نظری فرد در نمازخانه مرکز برگزار گردید .

در این جلسه حجه الاسلام  نظری فرد گفت : یک بسیجی باید پیرو و شیعه واقعی مولایش باشد والگوپذیری از مولایش را داشته باشد ایشان در ادامه به  بعضی از تبعیت پذیریهای بسیجی در کلام امام علی( ع) پرداختند:

۱-اخلاص داشتن: امیرالمومنین (ع) فرمود: خدایا، من تو را از بیم عذاب و طمع ثوابت نپرستیدم، بلکه تو را شایسته عبادت و بندگی دیدم و پرستیدم.

و امامِ بسیجیان هم ، امام خمینی(ره) فرموده اند:” بسیج لشکر مخلص خدا است ، که مهم ترین صحنه های اخلاصِ بسیجیان ، در همین دوران دفاع مقدس رقم خورده است .

۲-شهادت طلبی: حبِ به شهادت رو بسیج از مولای خود علی (ع) آموخته، که میفرماید : ” إنّی للشهادَهِ لَمُحِبٌّ . من عاشق شهادتم.”زیرا ارزشهایی را که فرهنگ اسلامی ما و مبنای دینی ما برای شهادت قائل هست بسیجی را شیفته شهادت می کند.

پس مهم ترین شاخصه یک فرد بسیجی؛  شهادت طلبی هست که نمونه بارز آن را در هشت سال دفاع مقدس و در سال های گذشته در مدافع حرم دیده شد.لذا شهادت طلبی مهم‌ترین ویژگی بسیجیان است .

۳-ولایتمداری ومطیع مولا بودن: حضرت علی (ع) مطیع پیامبر بود و در این خصوص حضرت میفرمایند: من بنده ای از بندگان حضرت محمد(ص)  هستم.بسیجی تابع ولایت هست و هیچ وقت نه از ولایت عقب می ماند و نه هیچ گاه از ولایت جلو می افتد.

در پایان مراسم از رفیعی رزمنده بسیجی ۸ سال دفاع  مقدس مرکز فنی و حرفه ای تجلیل به عمل آمد .