تغییر زبان

وقتهای خروج از دسترس

خبرخوان

ورود کاربران

فرابرچسب ها

نقشه سایت

سوالات متداول

پرسش و پاسخ

اطلاعیه ها

برگزاری نشست خبری با خبرنگاران در هفته ملی مهارت

به گزارش روابط عمومی مرکز، حسن یعقوبی در روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات که در دفتر ریاست برگزار شد، گفت:  برگزاری دوره های آموزشی مهارت های شغلی به جوانان از وظایف سازمان فنی و حرفه ای در سطح کشور است ، در این راستا مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فردوس در سال ۹۹ در کلیه بخشهای آموزشی  163  دوره در قالب ۱۱۱ حرفه آموزشی  برگزار کرده است  که ۳۶% دوره ها و نفر ساعت آموزشی در خوشه صنعت( ۱۰۱۹۶۱ نفر ساعت )  ،  در خوشه کشاورزی ( ۰ نفر ساعت )  ، ۱۸ % در خوشه  خدمات(۵۰۵۲۸ نفر ساعت )  و ۴۶% در خوشه  فرهنگ و هنر ( ۱۲۸۴۷۳ نفر ساعت )بوده است .

در چهار ماهه اول سال ۱۴۰۰  در کلیه بخشهای آموزشی تعداد ۵۹  دوره  برگزار شده  است و در حال حاضر۳۵ دوره با شرکت ۲۶۶ نفر ( ۶۹ نفر مجازی و ۱۹۷ حضوری )مشغول مهارت اموزی در کلیه بخشهای آموزشی هستند.

در بخش آموزش های غیر دولتی در حال حاضر تعداد ۱۰ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در ۱۱ گروه آموزشی شامل :  صنایع دستی (بافت ، فرش و دوخت های سنتی ) ، مراقبت و زیبایی ، صنایع پوشاک ، امور مالی و بازرگانی ، عمران و معماری ، بهداشت وایمنی ، امور اداری  ، خدمات آموزشی و فناوری اطلاعات در شهر فردوس و اسلامیه فعالیت دارند. در سال ۹۹ تعداد ۵۷ دوره آموزشی برگزار گردیده است  . تمامی آموزشگاههای واجد شرایط در سامانه کارا جهت اخذ تسهیلات کرونا ثبت نام کرده اند که موفق به دریافت تسهیلات شده اند. در حال حاضر مجوز تاسیس دو آموزشگاه زیور آلات سنتی و طلا و جواهر سازی و صنایع دستی در شهر فردوس و باغستان و دو آموزشگاه مراقبت و زیبایی مردانه و زنانه در دست اقدام می باشد.

یعقوبی گفت : مرکز آموزش فنی و حرفه ای دو منظوره شهرستان با هشت کارگاه آموزشی فعال در بخش برادران شامل کارگاههای  صنعت ساختمان ،برق ساختمان و صنعتی،plc ،  اتومکانیک، جوشکاری ، گوهر تراشی ، صنایع غذایی و کشاورزی  قابلیت اجرای ۷۵ حرفه آموزشی را داراست و در مرکز خواهران نیز چهار کارگاه آموزشی فعال شامل کارگاههای صنایع چرم  ، صنایع دستی ، فرهنگ و هنر و عکاسی و تصویر برداری که ۶۸ حرفه ی آموزشی را قابلیت اجرا دارد وبه ارائه خدمات آموزشی می پردازد.

در سال ۹۹ تعداد ۱۰ تفاهم نامه همکاری آموزشی با شرکاء اجتماعی و دستگاههای اجرایی  شهرستان شامل کمیته امداد ، ناحیه مقاومت بسیج سپاه، آموزش و پرورش ، نیروی انتظامی  ،اداره میراث فرهنگی و گردشگری ، اداره امور عشایر ، دانشگاه فرهنگیان ،  بهزیستی ، زندان و دانشگاه پیروزان جهت برگزاری دوره های آموزشی و مهارتی به جامعه هدف آنها امضاء و اجرایی شده است.

  7% از آموزشهای ارائه شده در سال ۹۹ در بخش روستایی و عشایری بوده است که با هدف توانمند سازی مناطق روستایی و عشایری با رویکرد اشتغال پایدار و در راستای اقتصاد مقاومتی بوده است.

ثبت ۲۸ نفر در سامانه رصد و تحقق ۱۰۰ % ایجاد اشتغال و ایجاد انگیزه درکاراموزان بعد از اتمام دوره و جذب آنها به بازار کار و معرفی به صندوق کارافرینی و امید ، کمیته امداد ،میراث فرهنگی ، اداره صمت و اداره کار جهت اخذ تسهیلات و معرفی ۵ مهارت آموخته کارافرین برتر به استان و معرفی ۹ آموزشگاههای آزاد جهت دریافت تسهیلات کرونایی به بانک های عامل 

آموزش ۱۲۹ نفر دوره و ۱۴۳۰۶ نفرساعت  در بخش کاهش آسیبهای اجتماعی و در بخش سکونتگاههای غیر رسمی و بازآفرینی پایدار شهری در محله های جواد الائمه ، موسی بن جعفر و زندان شهرستان

  از افتخارات کسب شده توسط مرکزو اقدامات شاخص می توان به کسب رتبه برتر در اجرای برنامه های آموزشی  در سال ۹۹  ، کسب مقام اول در ارزیابی عملکرد مراکز در هفته ملی مهارت در بین ۱۶ مرکز آموزشی استان، کسب مرکز نمونه مراکز آموزشی سطح  استان و مدیر برتر در نهمین جشنواره سراسری مالک اشتر سپاه انصار الرضا خراسان جنوبی و کسب مرکز برتراستان در حوزه روابط عمومی ها در سال ۹۹ و اعزام دونفر به نوزدهمین مسابقات ملی مهارت مرحله کشوری اشاره کرد.

درسال ۹۹  ، تعداد  791   گواهینامه الکترونیکی مهارت در ۷۵حرفه مختلف و تعداد ۸۹  پروانه مهارت کارگران صنعت ساختمان و گواهی صلاحیت حرفه ای مربوط به بافندگان فرش و صنایع دستی در ۱۸ حرفه  صادر و به متقاضیان تحویل گردیده است .

یعقوبی از برگزاری برنامه های هفته ملی مهارت در مرکز خبر داد و گفت: این برنامه ها به مدت شش روز از ۳۱ تیر الی ۶ مرداد برگزار می شود.

معرفی رشته‌های آموزشی مرکز با محوریت مربیان و مهارت آموزان در حین آموزش و تولید و انتشار ویدیوهای آموزشی از طریق فضای مجازی ، برگزاری نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای کارآموزان در دو بخش دولتی و خصوصی به صورت مجازی ، آماده سازی مرکز برای بازدید مسئولان و عموم مردم با حفظ پروتکل های بهداشتی ، افتتاح مرکز آموزش جوار کارگاهی و بین کارگاهی فراز پلیمرفردوس و مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی ( TMC )دانشگاه پیروزان با حضور مسولین استانی و شهرستانی از جمله برنامه های این مرکز به مناسبت گرامیداشت هفته مهارت می باشد.